Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Παρτιζάν – Βιλερμπάν 92-71 (vid)

Παρτιζάν – Βιλερμπάν 92-71 (vid)

Partizan Vilerban

Πάρτι της Παρτιζάν στην «Stark Arena».

Άνετη επικράτηση είχε η Παρτιζάν του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, «συντρίβοντας» τη Βιλερμπάν με 92-71, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Euroleague.

Με στόχο τη νίκη μπήκαν οι «ασπρόμαυροι» στο ματς, χτίζοντας μια πρώτης τάξεως διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο με +9 (25-16). Η εξαιρετική απόδοση της Παρτιζάν συνεχίστηκε και στη δεύτερη περίοδο με πρωταγωνιστή τον Κέβιν Πάντερ, οδηγώντας στην ανάπαυλα με +16 (50-36).

Η ίδια εικόνα παρέμεινε και στο δεύτερο μέρος, με την Παρτιζάν να κυριαρχεί και να «ισοπεδώνει» τη Βιλερμπάν, τρέχοντας ένα γρήγορο σερί 7-0, εκτοξεύοντας τη διαφορά στο +19 (57-38). Οι Γάλλοι παρόλα αυτά προσπάθησαν να αντιδράσουν με 4-0 σερί (57-42), ωστόσο το ματς είχε πάρει ήδη τον δρόμο του, καθώς οι γηπεδούχοι αυξάναν συνεχώς τη διαφορά μέχρι το τέλος, διαμορφώνοντας εύκολα το (92-71).

Τα δεκάλεπτα: 25-16, 50-36, 76-51, 92-71.