Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπαρτσελόνα – Βιλερμπάν 80-65

Μπαρτσελόνα – Βιλερμπάν 80-65

barcelona estoudiantes

Η Μπαρτσελόνα συνεχίζει το νικηφόρο σερί της, καθώς επικράτησε της Βιλερμπάν με 80-65. Οι “μπλαουγκράνα” στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στην τελευταία περίοδο επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους και πήραν τελικά το ροζ φύλλο αγώνα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο με την Μπαρτσελόνα να έχει ένα μικρό προβάδισμα τριών πόντων (22-19). Στη δεύτερη περίοδο οι “μπλαουγκράνα” ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να ανεβάσουν τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (42-31). Οι γηπεδούχοι κράτησαν εύκολα το προβάδισμα τους μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και διατήρησαν σε απόσταση τη Βιλρερμπάν (48-38).

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε αποκλειστικά στην Μπαρτσελόνα. Η ομάδα του Πέσιτς επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό της στην αναμέτρηση και χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα πήρε τη νίκη με 80-65.

Τα δεκάλεπτα: 22-19, 48-38,63-56, 80-65

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 77-69 (vid)

Η Μπαρτσελόνα το 1-1, ο Ολυμπιακός το πάνω χέρι. Ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Ο Ολ…