Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Βαλένθια – Μπασκόνια 105-77

Βαλένθια – Μπασκόνια 105-77

louis labeyrie valencia khimki

Η Βαλένθια πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στην Μπασκόνια και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 105-77. Η ισπανική ομάδα ήταν φανταστική σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερο πρόβλημα και “διέλυσαν” τους Βάσκους.

Η Βαλένθια και η Μπασκόνια προσπάθησαν να πάρουν τον έλεγχο στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά καμία δεν τα κατάφερε κι έτσι η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε ισόπαλη (19-19). Στο δεύτερο δεκάλεπτο, όμως, τα πράγματα άλλαξαν. Οι “νυχτερίδες” ήταν φανταστικές στην επίθεση, σημείωσαν συνολικά 27 πόντους και πήραν διψήφια διαφορά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (46-36).

Η Μπασκόνια προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν τις λύσεις όποτε χρειάστηκε και κράτησαν σε απόσταση τους Βάσκους (69-58). Η Βαλένθια συνέχισε την εκπληκτική της εμφάνιση και χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα πήρε τη νίκη με 105-77.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 46-36, 69-58, 105-77

Ταβάρες: «Στόχος μου να παραμείνω στη Ρεάλ»

Απαντά στα μεταγραφικά σενάρια ο Έντι Ταβάρες. Το όνομα του Έντι Ταβάρες είναι ίσως ένα απ…