Κεντρική Γυναίκες Δαφνη Αγίου Δημ. – Σπόρτιγκ 61-48

Δαφνη Αγίου Δημ. – Σπόρτιγκ 61-48

46a7aa804515454c330b4f047e63070a L

Δεν συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα η Δάφνη στον πρώτο αγώνα της φάσης των προημιτελικών Κυπέλλου Γυναικών, νίκησε τον Σπόρτινγκ και προκρίθηκε στα ημιτελικά.

Οι φιλοξενούμενες ήταν ανταγωνιστικές στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά στη συνέχεια έχασαν την συγκέντρωση τους και δεν κατάφεραν να βρουν αντίδοτο στην εκπληκτική Τζέιμς που σταμάτησε στους 20 πόντους.

Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 32-21 και στο δεύτερο μέρος αύξησε την διαφορά διατηρώντας τον έλεγχο του παιχνιδιού μέχρι το τέλος, επικρατώντας με σκορ 61-48.

Διαιτητές: Γιακείμη-Φραγκούλη
Δεκάλεπτα: 14-13, 32-21, 51-34, 61-48
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς): Τζέιμς 20(2), Σερδάρη, Αλεξανδρή 8(2), Σουλτάνη 10(2), Γούναρη, Παγώνη, Τσίκα, Τετενέ 3, Σακελλαρίδου, Σίντομ 8, Μπράουν 12(2).
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Νίξινα 6, Μαγγίνα 2, Φουράκη Β., Λίουις 9, Σαλιάι 9(2), Δανδουλάκη 4, Κριμιζά, Φουράκη Σ. 2, Κουγιανού, Μούρερ 16(3), Μαρίνη.