Κεντρική Β' Εθνική National League 1: Τα αποτελέσματα των play off / play out

National League 1: Τα αποτελέσματα των play off / play out

Νήαρ Ήστ - Εθνικός Λιβαδειάς National League 1

Πλούσια η αγωνιστική δραστηριότητα σε play off και play out στη National League 1.

Η Δάφνη επικράτησε του Πανελευσινιακού στο παιχνίδι που επαναλήφθηκε και πήρε το εισιτήριο για τη Γ’ φάση των play off της National League 1.

Για τον δεύτερο όμιλο ο Εθνικός Λιβαδειάς επικράτησε εκτός έδρας της Νήαρ Ήστ και έκανε το 1-1 στη σειρά. Νίκη και ισοφάριση και για τον Λεύκιππο Ξάνθης επί της ΧΑΝΘ, ενώ το ζευγάρι Τρίκαλα – Βίκος θα λύσει τις… διαφορές του σε τρίτη αναμέτρηση, όπως και η Γέφυρα με τον Φίλιππο.

Για τα play out, στον 1ο όμιλο το Παγκράτι επιβλήθηκε εκτός έδρας τον ΕΦΑΟΖ και εξασφάλισε την παραμονή του στην κατηγορία. Το ίδιο πέτυχε και η Αρετσού, με τον ΚΑΟΔ στον 3ο όμιλο που επικράτησαν της Καβάλας και του Μακεδονικού αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Play off – Β΄ Φάση
1ος Όμιλος, 3η αγωνιστική
Δάφνη – Πανελευσινιακός 88-75 (2-1)

Γ’ Φάση
1ος όμιλος, 2η αγωνιστική
Τα Φανάρια – Πρωτέας Βούλας 62-76 (1-1)

2ος Όμιλος, 2η αγωνιστική
Τρίκαλα Basket – Βίκος Ιωαννίνων 74-68 (1-1)
Νήαρ Ηστ – Εθνικός Λιβαδειάς 67-73 (1-1)

3ος Όμιλος, 2η αγωνιστική
Λεύκιππος Ξάνθης – ΧΑΝΘ 70-54 (1-1)
Γέφυρα – Φίλιππος Βέροιας 74-72 (1-1)

Play Out
1ος Όμιλος, 2η αγωνιστική
ΕΦΑΟΖ – Παγκράτι 76-86 (0-2)

3ος Όμιλος, 3η αγωνιστική
Καβάλα – Αρετσού 70-74 (1-2)
ΚΑΟΔ – Μακεδονικός 65-57 (2-1)

Play off – Β’ Φάση
1ος Όμιλος
Δάφνη – Πανελευσινιακος 88-75
Διαιτητές: Κατραχούρας – Σκαλτσής – Τεφτίκης.
Τα δεκάλεπτα: 18-18, 40-29, 72-46, 88-75.
ΔΑΦΝΗ (Ζαβός): Τζιβελέκας 12 (1), Καλδής 10, Μουστόπουλος 15, Έξαρχος 7 (1), Κερασοβίτης 11 (2), Μιχαλούτσος 8 (2), Γιούσι 12, Γιαννίκος 13 (3), Ανδρεόπουλος, Ρεγκούτας.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Βούλγαρης): Ντακούλιας 9 (2), Νίκου 9 (2), Σταμέλος 8, Παπαφλωράτος 17 (5), Ρεκουνιώτης 18, Μακρής 2, Μαγιντόμπε, Κρασάκης 4, Καραϊσκός 6 (1), Πρόφκα 2, Μανιάς, Κατσανεβάκης.

Γ’ Φάση – 1ος Όμιλος

Τα Φανάρια – Πρωτέας Βούλας 62-76
Διαιτητές: Κανελλόπουλος – Λιαρομμάτης – Λιόνας,
Τα δεκάλεπτα: 10-20, 34-45, 47-54, 62-76.
ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ (Ρουμελιώτης): Χαρούνι 14 (2), Λάκοβ 21 (1), Γκαβασιάδης 5, Νεόφυτος 13 (3), Κρανιάς, Τζόρτζεβιτς 7, Μπακέας 2, Παρασκευόπουλος, Δενδρινός.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μιχελάκος): Σταθόπουλος 9 (1), Καραμαλέγκος Ι. 10 (2), Καραμαλέγκος Η. 18 (3), Παπαγεωργόπουλος 8, Αλμπίγιανιτς 7, Τζόλος 11 (1), Κυριλής, Πεφάνης 7 (2), Τσιουμπρής 5, Παλαιοχωρίτης 1, Τουμαζάτος.

Γ’ Φάση – 2ος Όμιλος

Νήαρ Ηστ – Εθνικός Λιβαδειάς 67-73
Διαιτητές: Γεράνιος – Λογοθέτης – Ξυλάς.
Τα δεκάλεπτα: 13-16, 30-38, 47-55, 67-73.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καραμπάς): Καραχάλιος 16, Δέγλας 8 (1), Κουπίδης 22 (4), Ζήρος 10 (2), Δημητρίου, Γιανναλέτσος 2, Καρυστινός 6 (2), Τσαφαράς 3 (1), Αούτερβααλ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Μάρκου): Πολυτάρχου 16 (3), Δημητριάδης 16 (2), Γαρμπής 9, Μαυροκεφαλίδης 13 (1), Νταλλής 12 (2), Μαράντος, Καρακατσάνης 2, Σιδέρης 5, Ματζιώρης, Κόλλιας.

Τρίκαλα – Βίκος Ιωαννίνων 74-68
Διαιτητές: Τζιοπάνος – Αγραφιώτης Γρ. – Εκίζογλου.
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 34-36, 59-50, 74-68.
ΤΡΙΚΑΛΑ (Γιαπλές): Νέσης 15 (1), Τσιαβές 6, Βαβάτσικος 17 (3), Αργυρούλης 6, Αναγνωστόπουλος 17, Σιλάντι 6 (1), Κολότσιος 7 (2), Πρέκας, Μπουργάνος.
ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Δελέγκος): Μαυρογιάννης 5, Πάτρας 8 (1), Τσιλούλης 11 (1), Χείλαρης 8 (2), Παπαδάκης 8 (1), Σπυριδονίδης 3, Ιβόσεφ 20, Αναγνωστάκης 5 (1), Τάταρης.

Γ΄Φάση – 3ος Όμιλος

Γέφυρα – Φίλιππος Βέροιας 74-72
Διαιτητές: Ντούρας – Πράττος – Γεωργούλης.
Τα δεκάλεπτα: 20-22, 39-46, 51-55, 74-72.
ΓΕΦΥΡΑ (Δαδάλας): Χρυσόπουλος 17 (3), Καλαϊτζίδης 9 (3), Βακουφτσής 11 (2), Φόρογλου 8 (1), Στράτος, Τσιροπούλης, Σιώπης 7 (1), Μαλανδρής 9 (1), Ντίαθ , Κελεσίδης 6, Παππάς 7.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κοθράς): Ελευθεριάδης 18 (3), Αποστολίδης 8 (2), Ξενιτίδης 18 (4), Κάτζος 11 (1), Φλιάτης 5, Καραγιώργος, Μπένας 9, Μελαδιανός 3 (1).

Λεύκιππος – ΧΑΝΘ 70-54
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Ντόγκας – Θεοδωρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 19-9, 36-30, 49-47, 70-54.
ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ (Ζαφειρούδης): Καλαμπάκας 12 (4), Κατσαμούρης 25 (5), Παλλάκης, Χριστοφορίδης 9 (3), Μητρόπουλος 10 (2), Μακαρατζής 12 (1), Γιάκουλας, Μπουτσακτσή 2.
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Κωστίκας 5, Αποστολίδης, Μπρόζος 4(1), Γεωργίου 18(3), Τουλούπης 14(3), Κομνιανίδης Ι. 4, Μαργαριτόπουλος 4, Μαλτέζος, Αλεμδάρ, Ζιάκας 5(1).

Play Out – 1ος Όμιλος
ΕΦΑΟΖ – Παγκράτι 76-86
Διαιτητές: Κονταράτος – Κιουλάφας – Χριστοδουλάκης.
Τα δεκάλεπτα: 21-16, 39-36, 56-54, 76-86.
ΕΦΑΟΖ (Κουμπούρας): Μαγκουνής 24 (4), Φίλλιπας 14, Στογιάνοβιτς 15 (1), Οικονόμου 16 (3), Καλλιακούδας 4, Μαχαίρας, Σωφρονάς, Παπαδημητρίου 3 (1), Σαραντόπουλος.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Δάγλας): Γραμματίκας 7 (1), Λιακόπουλος 24 (1), Χαϊκάλης 27 (2), Ζαρίφης 10 (2), Εζέτζα 5, Λαμπρόπουλος, Γιαννόπουλος 9 (1), Μιλάνοβιτς 4.

Play Out – 3ος Όμιλος
Καβάλα – Αρετσού 70-74
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης – Παζώλης – Παπαγεωργίου.
Τα δεκάλεπτα: 29-27, 48-38, 55-50, 70-74.
ΚΑΒΑΛΑ (Κουστένης): Κόλσον 22 (2), Μουρατίδης 17(5), Απαζίδης 11(3), Κεραμάρης 12(4), Πεχλιβανίδης 2, Τραπεζάνογλου 4, Μουτίδης 2, Τσίγκας.
ΑΡΕΤΣΟΥ (Πετρόπουλος): Κυφωνίδης 12 (1), Ρόπουτης 7 (1), Ντίαθ, Καπόνης 24 (4), Βλάσιος 7, Βάνης 19 (1), Πλιούκας 5 (1).

ΚΑΟΔ – Μακεδονικός 65-57
Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Παπαγερίδης – Τοπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 14-16, 30-31, 48-47, 65-57.
ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Βουκίσεβιτς 17 (2), Μαραβέγιας 12 (1), Αγγελόπουλος 2, Γρίψιος 13 (1), Μπέσσας 2, Μπόζης 7, Γεωργίου 7, Γρηγοριάδης, Παπαπασχάλης 5 (1).
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Χατζούλης): Τσιρογιάννης 15 (1), Καμαριώτης 17 (2), Ζεϊμπέκης 5 (1), Ανδρέου 12, Τζιουβάρας, Ρουκουνάκης 2, Αγριόπουλος 3 (1), Πολυμένης 3 (1), Βακουφτσής.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Basket League: Ολυμπιακός – Περιστέρι για τα ημιτελικά

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται το Περιστέρι για τον 1ο ημιτελικό της Stoiximan Basket League. Ο Ο…