Κεντρική Ελλάδα Κύπελλο Ερμής Λαγκαδά – Ολυμπιακός 58-64

Ερμής Λαγκαδά – Ολυμπιακός 58-64

4902858 1 1

Με πρωταγωνιστή στο φινάλε τον Τζόλο, ο Ολυμπιακός Β’ ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στη νέα αγωνιστική περίοδο.

Η ομάδα του κόουτς Τσαλδάρη πέρασε δύσκολα από τον Λαγκαδά, επικρατώντας στις λεπτομέρειες του Ερμή με 64-58, έπειτα από ένα κλειστό παιχνίδι, όπου τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο είχαν οι άμυνες των δύο ομάδων.

Οι Πειραιώτες πήραν τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, κάνοντας ιδανικό ξεκίνημα στη σεζόν. Στον επόμενο γύρο θα συναντήσουν τον νικητή του ζευγαριού Πεντέλη – Ανατόλια.

Νοέας και Χρηστίδης έκαναν τη διαφορά για τον Ολυμπιακό στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ενώ ο Τζόλος καθάρισε το παιχνίδι στο φινάλε.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 33-28, 43-41, 58-64.

Περισσότερα σε Κύπελλο

Μπαρτζώκας: «Θεωρώ πως θα έχουμε τον Παπανικολάου στα επόμενα παιχνίδια»

Στον τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε η  Μπαρτσελονα το ματς, αναφέρθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώ…