Κεντρική Διεθνή Ήττα η Γαλατά, με καλή εμφάνιση από Ογκαστ

Ήττα η Γαλατά, με καλή εμφάνιση από Ογκαστ

auguste

Η Γαλατάσαραι ηττήθηκε από την Γκαζίαντεπ με σκορ 79-69, στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς για τα προημιτελικά των πλέι οφ της τουρκικής λίγκας, παρά την πολύ καλή εμφάνιση του Ζακ Όγκαστ.

Το καλό ξεκίνημα της ομάδας του Όγκαστ που προηγήθηκαν με σκορ 22-21 στο δεκάλεπτο, δεν συνεχίστηκε στην δεύτερη περίοδο φτάνοντας στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με τρεις πόντους (47-44). Στο υπόλοιπο του αγώνα η Γκαζίαντεπ ήταν καλύτερη φτάνοντας στο τελικό 79-69.

Ο Έλληνας σέντερ πέτυχε 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα, για την γαλατά, με τον Άαρον Μάλικ Χάρισον με 20 πόντους να είναι πρώτος σκόρερ.

Για τους νικητές ο Σακίλ Ο’ Νιλ Μακίσιτς με 19 πόντους ήταν ο κορυφαίος, ενώ σημαντική ήταν η συνεισφορά του Στέβαν Γέλοβατς με 14.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 47-44, 65-61, 79-69