Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Γκραν Κανάρια – Ρεάλ Μαδρίτης 67-75

Γκραν Κανάρια – Ρεάλ Μαδρίτης 67-75

eulis baez herbalife gran canaria real madrid

Η Γκραν Κανάρια έβαλε δύσκολα στη Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά τελικά η “Βασίλισσα” κατάφερε να πάρει τη νίκη με 75-67. Οι γηπεδούχοι για τρία δεκάλεπτα είχαν τα ηνία του σκορ, αλλά στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Πάμπλο Λάσο με ένα εκπληκτικό επιμέρους σκορ 19-9 έκανε την ανατροπή και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ (15-16). Στη δεύτερη περίοδο, η Γκραν Κανάρια ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και με εκπληκτική άμυνα κατάφερε να πάρει προβάδισμα 7 πόντων (34-27).

Η Ρεάλ Μαδρίτης σταδιακά μείωνε τη διαφορά και στο φινάλε της τρίτης περιόδου ήταν πίσω στο σκορ με 4 (56-52). Στην τελευταία περίοδο η “Βασίλισσα” έκανε την ολική ανατροπή και με επιμέρους σκορ 19-9 πήρε τελικά τη νίκη με 75-67.

Τα δεκάλεπτα: 15-16, 34-27, 56-52, 67-75
Γκραν Κανάρια (Γκαρθία): Όλιβερ 12 (1), Μαγκέτ 2, Έρικσον 7 (2), Βεν, Μπάλβιν 8, Μπαέθ 12, Πασέτσνικς 7 (1), Πόλι 11 (1), Ραμπασέδα 8, Τιλί
Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Κοζέρ 4, Ράντολφ 10 (2), Ρούντι 11 (3), Καμπάτσο 7 (1), Ρέγες 2, Αγιόν 10, Ταβάρες 8, Γιουλ 16 (3), Ντεκ 2, Πρέπελιτς, Τόμπκινς, Τέιλορ 5 (1)

Μπαρτζώκας: «Θεωρώ πως θα έχουμε τον Παπανικολάου στα επόμενα παιχνίδια»

Στον τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε η  Μπαρτσελονα το ματς, αναφέρθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώ…