Κεντρική Basket League Λαύριο Megabolt Ντνίπρο – Λαύριο 76-58

Ντνίπρο – Λαύριο 76-58

lavrio

Εκτός της συνέχειας του FIBA Europe Cup έμεινε το Λαύριο, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας από την Ντνίπρο με 76-58 και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση των προκριματικών της διοργάνωσης. Η ομάδα του Χρήστου Σερέλη από την αρχή του αγώνα βρέθηκε πίσω στο σκορ και δεν κατάφερε να υπερασπιστεί στο τέλος το υπέρ του +9 από τον πρώτο αγώνα.

Η Ντνίπρο έδειξε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο τις προθέσεις της και προηγήθηκε με 20-13. Στη δεύτερη περίοδο η εικόνα παρέμεινε ίδια και οι γηπεδούχοι διατήρησαν τα ηνία του σκορ (34-28). Στο τρίτο δεκάλεπτο η Ντνίπρο ανέβασε την απόδοση της και προηγήθηκε με 10 πόντους (54-44).

Το Λαύριο δεν μπόρεσε να αντιδράσει στην τελευταία περίοδο και έχασε και τη διαφορά του πρώτου αγώνα και με την ήττα του με 76-58 έμεινε εκτός διοργάνωσης.

Δεκάλεπτα: 20-13, 34-28, 54-44, 76-58
Ντνίπρο (Ζουράνλοφ): Κουσνίροφ 11, Σάντελ 6, Τιμοφεγένκο 15 (2), Βιλχοβέρσκι 2, Ζακουρντάιεβ 8 (2), Κοζεμιάκιν, Μισούλα 21 (4), Νατιάχκο, Προκοπένκο, Ρέβζιν 11 (1), Σίκοφ 2
Λαύριο (Σερέλης): Χαραλαμπόπουλος 5, Κακλαμανάκης 3, Μέλσον 18 (4), Μιλόσεβιτς 10, Νίξον 7 (1), Κουζέλογλου 4, Λαμπ 3, Λούντζης 5, Μαστρογιαννόπουλος, Οντιάζ 2, Περράκης

Περισσότερα σε Λαύριο Megabolt

Μπαρτζώκας: «Θεωρώ πως θα έχουμε τον Παπανικολάου στα επόμενα παιχνίδια»

Στον τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε η  Μπαρτσελονα το ματς, αναφέρθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώ…