Κεντρική Γυναίκες Ολυμπιακός – Γκιόρ 67-41

Ολυμπιακός – Γκιόρ 67-41

olympiakos maltsi gior

Τη δεύτερη νίκη της σε δύο παιχνίδια πήρε η ομάδα μπάσκετ γυναικών του Ολυμπιακού στο “2nd International Olympiacos Tournamen”, καθώς επικράτησε της Γκιορ με 67-41. Χθες (15/09), είχε νικήσει την Εθνική ομάδα της Νορβηγίας.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε εξαιρετικά το παιχνίδι και στην πρώτη περίοδο πήρε προβάδισμα 13 πόντων (21-8). Οι “ερυθρόλευκες” κράτησαν τη διψήφια διαφορά και στη δεύτερο δεκάλεπτο (33-23).

Η ομάδα του Πειραιά ήταν εξαιρετική στην άμυνα, δέχτηκε μόλις 8 πόντους στην τρίτη περίοδο και “ξέφυγε” με 25 πόντους (56-31). Ο Ολυμπιακός κράτησε το προβάδισμα μέχρι και το τέλος (67-41) και έφτασε στη δεύτερη του νίκη στο τουρνουά.

Τα δεκάλεπτα: 21-8, 33-23, 56-31, 67-41

Περισσότερα σε Γυναίκες

Σπουδαία παιχνίδια είχαν τα play off της Α2 γυναικών

Έντονο ενδιαφέρον στους αγώνες της Α2 γυναικών. Ματσάρα είδα στην Αγ. Παρασκευή για τα πλέ…