Ανανέωσε τη συνεργασία του με τον Ηρακλή, ο Θοδωρής Πολυμένης.
Η επιτυχημένη πορεία του Θοδωρή Πολυμένη στον πάγκο του Ηρακλή, τον οποίο ανέλαβε στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών, επισφραγίστηκε με την ανανέωση της συνεργασίας του με τον “γηραιό”.
Στόχος του Έλληνα τεχνικού και της διοίκησης είναι να επενδύσει τόσο στη γυναικεία ομάδα, όσο και στις υποδομές.
Η ανακοίνωση της διοίκησης του Ηρακλή:
Έπειτα από την τελευταία συνεδρίαση του Γ.Σ. Ηρακλής, ανακοινώνεται η ανανέωση συνεργασίας του τμήματος μπάσκετ γυναικών του συλλόγου με τον προπονητή κ. Θεόδωρο Πολυμένη.
Σε μια δύσκολη συγκυρία γεγονότων ο coach Πολυμένης ανέλαβε τα ηνία της ομάδας την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου και έκτοτε μετά από πολλές δυσκολίες κατάφερε μαζί με τις αθλήτριες του να φέρουν την ομάδα στην 6η θέση του πρωταθλήματος.
Tο μπάσκετ γυναικών του Ηρακλή ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία πλέον καθώς ξεκινάει το πλάνο βιώσιμης ανάπτυξης του τμήματος σε υποδομές και ομάδα με στόχο να παραμείνει στις υψηλές θέσεις της Α1 Εθνικής και με έναν ισχυρό κορμό Ελληνίδων αθλητριών.