Κεντρική Διεθνή Τα αποτελέσματα

Τα αποτελέσματα

antoine diot valencia basket ec15 photo ewe ulf duda fotoduda de

antoine-diot-valenciaΣε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η Βαλένθια την εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Όλντενμπουργκ. Οι “νυχτερίδες” συνέτριψαν 108-89 την αντίπαλό τους και διπλασίασαν τις νίκες στον όμιλο του ΠΑΟΚ.

Η ισπανική ομάδα, δε, παραμένει αήττητη στη φετινή σεζόν, καθότι μετρά -πια- 27 νίκες σε ισάριθμα ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Ο Αντουάν Ντιότ αποτέλεσε το “Α” και το “Ω” για τους φιλοξενούμενους, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με 25 πόντους και 8 ασίστ.

Σε ό,τι αφορά στον όμιλο του Άρη, η Νεπτούνας επιβλήθηκε 73-65 της Άλμπα Βερολίνου, πετυχαίνοντας την παρθενική νίκη της στο Last-32. Από την πλευρά των Λιθουανών, οι Άρνας Μπουτκεβίτσιους και Μιντάουγκας Γκριτζιούνας ηγήθηκαν των σκόρερ, σημειώνοντας 18 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Η Βενέτσια του Μάικ Μπράμου πανηγύρισε το “διπλό” στην έδρα της Ζιέλονα Γκόρα (83-92), με τον 28χρονο φόργουορντ να έχει 9 πόντους (3/4 δίποντα, 1/3 τρίποντα), 2 ριμπάουντ κι ισάριθμες ασίστ σε 24 λεπτά.

Η Μπάνβιτ, πραγματοποιώντας επιμέρους σκορ 32-15 στην τελευταία περίοδο, πήρε τη νίκη μες το Μπιλμπάο (76-85). Ο Γιώργος Μπόγρης, ο οποίος πάτησε παρκέ για 27 λεπτά, σκόραρε 10 πόντους (4/6 δίποντα, 2/3 βολές) και “μάζεψε” 8 ριμπάουντ, ωστόσο, δίχως ουσιαστικό αντίκρισμα.

Η Ούνικς Καζάν του Κώστα Καϊμακόγλου διπλασίασε τις νίκες της, καθότι επικράτησε 89-83 της Ολίμπια Λιουμπλιάνας εκτός έδρας. Ο Έλληνας φόργουορντ “έγραψε” 4 πόντους (1/2 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 2/2 βολές), ισάριθμα ριμπάουντ2 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 26 λεπτά.

Ο Κίνο Κολόμ, μάλιστα, ήταν -για μια ακόμη φορά- εντυπωσιακός, μετρώντας 23 πόντους, 3 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 5 κλεψίματα, όπως και 13 κερδισμένα φάουλ σε 38 λεπτά!