Κεντρική Ελλάδα Εθνικές Δεύτερη νίκη για τους Άνδρες

Δεύτερη νίκη για τους Άνδρες

Giorgos Mpogris

Giorgos Mpogris 3x3

Διπλασίασε τις νίκες του το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στο τουρνουά 3Χ3 που διεξάγεται στο Μπακού. Οι διεθνείς μας, επικράτησαν της Ιταλίας με σκορ 11-9 στην παράταση (9-9 κ.α.), παρ’ ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ ακόμα και με 6-2.

Οι Ιταλοί, εκμεταλλευόμενοι την αστοχία των Ελλήνων, κατάφεραν να μετατρέψουν το 2-2 σε 6-2 και 7-3, 3:48 πριν από τη λήξη. Με αντεπίθεση διαρκείας, οι Κασελάκης, Μπόγρης, Παπαντωνίου, μείωσαν στον πόντο (8-9), 48 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη. Ο Κασελάκης στη συνέχεια αστόχησε σε δύο βολές, όμως πήρε το αίμα του πίσω, καθώς με εύστοχο σουτ έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί, με νέο καλάθι του Κασελάκη, αλλά και ένα του Μπόγρη, η “γαλανόλευκη” πέτυχε το “2 στα 2“.

Επόμενος αντίπαλος για την Ελλάδα είναι η Σερβία, με τον αγώνα να διεξάγεται αύριο (24/06) στις 19:35.

Διαιτητές: Μπερτράντ (Ελβετία) – Χασάνοφ (Αζερμπαϊτζάν).
ΕΛΛΑΔΑ: Παπαντωνίου 4, Ραλλάτος, Μπόγρης 3, Κασελάκης 4.
ΙΤΑΛΙΑ: Μαριάνι 1, Βέρι 2, Νέγκρι 3, Ζαμπόλι 3.

Περισσότερα από Χάρης Δεληνικόλας
Περισσότερα σε Εθνικές

Προολυμπιακό Τουρνουά : Συνεχίζεται η διάθεση εισιτηρίων!

Συνεχίζεται η προπώληση των εισιτηρίων για το Προολυμπιακό Τουρνουά. Οι μέρες για το Προολ…