Κεντρική NBA Ουίζαρντς – Μπακς 101-94: Νέα ήττα για τα «ελάφια»

Ουίζαρντς – Μπακς 101-94: Νέα ήττα για τα «ελάφια»

giannis antetokounmpo bucks wizzards jpg

Νέα ήττα για τους Μπακς στο μαγικό κόσμο του NBA. Αυτή τη φορά η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο «λύγισε» από τους Ουάσινγκτον Ουίζαρντς με 101-94. Ουίζαρντς – Μπακς 101-94: Από ήττα σε ήττα.

Ουίζαρντς – Μπακς 101-94: Από ήττα σε ήττα

Στο ματς που έγινε τα ξημερώματα της Δευτέρας 8 Νοεμβρίου στην Ουάσινγκτον, ο πρωταθλητής NBA, Γιάννης Αντετοκούνμπο «μέτρησε» 29 πόντους, 18 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα, στατιστικά που δεν ήταν αρκετά για την ομάδα του, με αποτέλεσμα να έρθει η πέμπτη ήττα στους τελευταίους έξι αγώνες. Δείτε τα highlights της προηγούμενης αγωνιστικής, κόντρα στους Νικς:

Ο Άλεν είχε 19 πόντους, ο Χόλιντεϊ 14 και ο Πόρτις 13 πόντους και 13 ριμπάουντ, με τον Θανάση Αντετοκούνμπο να μην προσφέρει πολλά σε αυτό το παιχνίδι.

Το ματς πήγαινε πόντο πόντο στο πρώτο ημίχρονο. Στην τρίτη περίοδο οι Ουίζαρντς ήταν πιο αποτελεσματικοί, με τους Μπακς να μένουν πίσω με -11 και παρά την προσπάθειά τους, να μην καταφέρνουν να κάνουν την ανατροπή στο τέλος.

Δωδεκάλεπτα: 26-24, 49-52, 82-71, 101-94

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ: Κάλντγουελ-Πόουπ 5 (1), Κούζμα 15 (3 τρίποντα, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Γκάφορντ 11 (5/6 δίποντα, 8 ριμπάουντ), Μπιλ 30 (12/19 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 6 κλεψίματα), Ντίνγουιντι 6 (2), Χάρελ 15 (5/7 δίποντα, 5/5 βολές, 4 ριμπάουντ), Άβντιγια 3 (1 τρίποντο, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Νέτο 4 (2/8 σουτ), Κίσπερτ 5 (1), Χόλιντεϊ 7 (1)

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ: Άλεν 19 (3/4 δίποντα, 3/8 τρίποντα, 4/4 βολές, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα), Γιάννης Αντετοκούνμπο 29 (12/22 δίποντα, 0/4 τρίποντα, 5/12 βολές, 18 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 μπλοκ σε 39 λεπτά), Πόρτις 13 (5/14 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα, 2 μπλοκ), Χόλιντεϊ 14 (4/9 δίποντα, 2/7 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Χιλ 6 (0/5 τρίποντα), Κόνατον 7 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα), Οτζελέγε 3 (1), Θανάσης Αντετοκούνμπο, Ρόμπινσον, Νουόρα 3 (1)

Μπαρτζώκας: «Θεωρώ πως θα έχουμε τον Παπανικολάου στα επόμενα παιχνίδια»

Στον τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε η  Μπαρτσελονα το ματς, αναφέρθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώ…