Κεντρική Διεθνή Πρώτη νίκη για την Τσεντεβίτα, διέλυσε την Γκραν Κανάρια

Πρώτη νίκη για την Τσεντεβίτα, διέλυσε την Γκραν Κανάρια

roko ukic cedevita olimpija ljubljana photo olimpija ec20

Την πρώτη της νίκη στο φετινό Γιούροκαπ πήρε η Τσεντεβίτα Ολύμπια, επικρατώντας με το επιβλητικό 84-68 επί της Γκραν Κανάρια. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μόλις για ένα δεκάλεπτο (20-20), με τους γηπεδούχους να κάνουν ένα εντυπωσιακό σερί 22-9 στην δεύτερη περίοδο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 13 (42-29).

Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν ποτέ με την διαφορά να αυξάνεται συνεχώς για το τελικό 84-68. Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Τζόουνς και Πέρι με 18 και 15 πόντους αντίστοιχα, με τον Ρόκο Ούκιτς να ακολουθεί με 14. Για τους φιλοξενούμενους κορυφαίος ήταν ο Ουάιλι, ο οποίος έκανε παρά ένα ριμπάουντ νταμπλ-νταμπλ, έχοντας 15 πόντους και 9 σκουπίδια.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 42-29, 61-44, 84-68