Κεντρική Γυναίκες “Κακές επιλογές μας στέρησαν τη νίκη”

“Κακές επιλογές μας στέρησαν τη νίκη”

giorgos pantelakis olympiakos

Ο Ολυμπιακός έφτασε κοντά σε μία μεγάλη ανατροπή κόντρα στη Βαλένθια, αλλά δεν κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς. Ο προπονητής της ομάδας του Πειραιά, Γιώργος Παντελάκης, τόνισε μετά το ματς ότι έκαναν αρκετά λάθη στην επίθεση, τα οποία έδωσαν εύκολα καλάθια στη φιλοξενούμενη ομάδα.

Αναλυτικά:

“Ήταν ένα παιχνίδι που έπρεπε να είμαστε σοβαροί για 40 λεπτά. Ξεκινήσαμε πάρα πολύ καλά το παιχνίδι, στο δεύτερο δεκάλεπτο χαλάσαμε χωρίς λόγο τις επιθετικές μας επιλογές και ήμασταν αδικαιολόγητα διστακτικοί και κάναμε κάποια λάθη στην επίθεσή μας. Δώσαμε εύκολα καλάθια στην Βαλένθια και πλησίασε στο σκορ αλλά κλείσαμε το ημίχρονο όντας μπροστά.

Από εκεί και πέρα το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό. Μπήκαμε μέσα πολύ νωχελικά, στο τέταρτη δεκάλεπτο αλλάξαμε την τακτική μας, παίξαμε με δύο ψηλές και μας πήρε κάποια λεπτά να προσαρμοστούμε σε αυτό το είδος παιχνιδιού και ήμασταν αρκετά καλοί. Περάσαμε με έναν πόντο μπροστά όμως κάποιες κακές επιλογές στην άμυνα και κάποιες στην επίθεση μας στέρησαν τη νίκη”.

Περισσότερα σε Γυναίκες

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 60-50

Το 2-2 έκανε ο Παναθηναϊκός. Σε πέμπτο παιχνίδι θα αναδειχθεί ο φετινός πρωταθλητής στην Α…