Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Βαλένθια – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 71-96

Βαλένθια – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 71-96

mike james cska moscow eb19

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην Ευρωλίγκα η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, καθώς επικράτησε της Βαλένθια με 96-71. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη από το πρώτο δεκάλεπτο πήρε τον έλεγχο στο ματς και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη στην πρεμιέρα της στη διοργάνωση.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξεκίνησε εξαιρετικά στην επίθεση και στο πρώτο δεκάλεπτο σημείωσε συνολικά 24 (17-24). Η Βαλένθια δεν παράτησε το ματς ήταν ανταγωνιστική, αλλά η ρωσική ομάδα είχε τον πλήρη έλεγχο (38-50). Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε ακόμη περισσότερο την απόδοση της.

Με κορυφαίους του Χίλιαρντ και Τζέιμς ανέβασε τη διαφορά πάνω από τους 20 πόντους και τελικά πήρε τη νίκη με 96-71.

Μπαρτζώκας: «Θεωρώ πως θα έχουμε τον Παπανικολάου στα επόμενα παιχνίδια»

Στον τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε η  Μπαρτσελονα το ματς, αναφέρθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώ…