Κεντρική Διεθνή Αναντολού Εφές – Ιστανμπούλ 111-74

Αναντολού Εφές – Ιστανμπούλ 111-74

shane larkin efes

Η Εφές δεν άφησε να πάει χαμένο το δώρο της Φενέρμπαχτσε με την ήττα από την Μπάνβιτ, και μετά την άνετη επικράτηση της απέναντι στην Ιστανμπούλ με 111-74, βρίσκεται πλέον έναν πόντο μακριά από την κορυφή της τουρκικής λίγκας, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο.

Οι φιλοξενούμενοι άσκησαν σθεναρή αντίσταση στην ομάδα του Αταμάν με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 50-43. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και με ένα εντυπωσιακό 41-10 επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο καθάρισαν την νίκη.

Λάρκιν και Μπομπουά ήταν οι κορυφαίοι της Εφές, με 16 πόντους έκαστος ενώ για την Ιστανμπούλ ξεχώρισαν οι Γιαγκμούρ και Τεκίν που είχαν από 14.