Κεντρική Διεθνή Ρεάλ Μαδρίτης – Γκραν Κανάρια 89-76

Ρεάλ Μαδρίτης – Γκραν Κανάρια 89-76

serxio llul real madritis baskonia

Αήττητη παρέμεινε η Ρεάλ Μαδρίτης μετά από οχτώ αγώνες, καθώς κέρδισε εντός έδρας και την Γκραν Κανάρια με 89-76. Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα στην ομάδα του Πάμπλο Λάσο, αλλά τελικά η “Βασίλισσα” κατάφερε να κάνει το 8/8.

Η Γκραν Κανάρια ήταν εξαιρετική στο πρώτο δεκάλεπτο και έκανε “σμπαράλια” την άμυνα της Ρεάλ Μαδρίτης. Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν συνολικά 28 πόντους και πήραν μία διαφορά έξι πόντων (22-28). Στη δεύτερη περίοδο, όμως, τα πράγματα άλλαξαν. Η “Βασίλισσα” ανέβασε την απόδοση της και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ 47-43 υπέρ της.

H ομάδα του Πάμπλο Λάσο δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ, αλλά κράτησε σταθερά το προβάδισμα στο ματς (62-57). Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι και η Ρεάλ Μαδρίτης πανηγύρισε τη νίκη με 89-76.

Τα δεκάλεπτα: 22-28, 47-43, 62-57, 89-76
Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Κοζέρ 7, Ράντολφ 20 (10 ριμπάουντ), Ρούντι 9 (3), Καμπάτσο 10 (1), Ρέγες 7, Κάρολ 8, Ταβάρες 4, Ντεκ, Πρέπελιτς 13 (1), Τόμπκινς 7 (1), Τέιλορ 4
Γκραν Κανάρια (Μαλντονάντο): Όλιβερ, Χάνα 7 (1), Έρικσον 5 (1), Μπάλβιν 6, Μπαέζ 14 (2), Πασέκνικς 2, Πόλι 4, Ραμπασέντα 5 (1), Έβανς 5 (1), Στρόμπερι 20 (3), Ραντίσεβιτς 2, Τιλί 6 (2)

Αφεντικό και στο L.A οι Νάγκετς, έτοιμοι για δεύτερη σερί «σκούπα»

Οι Νάγκετς κοντά στο να… καθαρίσουν τη σειρά με τους Λέικερς. Οι Νάγκετς ήταν κυρίαρ…