Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Η Νταρουσάφακα βρήκε πόντους μόνο από την γραμμή των βολών στο τέταρτο δεκάλεπτο

ray mccallum darussafaka tekfen istanbul eb18

Η Νταρουσάφακα πήγε να πάρει μια μεγάλη νίκη κόντρα στην Μπαρτσελόνα, καθώς μέχρι και το τέλος της τρίτης περιόδου ήταν μπροστά στο σκορ με 64-58.

Μονό μου η καταλανική ομάδα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, και στο τέταρτο δεκάλεπτο έσφιξε την άμυνα της για τα καλά εκεί οποί οι Τούρκοι τα βρήκαν μπαστουνιά καταφέρνοντας, να σκοράρουν μόλις επτά πόντους και αυτούς από βολές μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.

Χαρακτηριστικά η ομάδα του Αχμέτ Τσάκι μέτρησε,  μέτρησε 0/14 σουτ (0/3 δίποντα, 0/11 τρίποντα), ενώ είχε 7/8 βολές.