Κεντρική Γ' Εθνική ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 91-86

ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 91-86

ofi

Μία ακόμη εντός έδρας νίκη πανηγύρισε ο ΟΦΗ, καθώς επικράτησε στην Κρήτη στην παράταση του Λοκρού Αταλάντης με 91-86 στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 2ου Νότιου Ομίλου της Γ΄Εθνικής. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο να χάνουν με εννιά πόντους, αλλά κατάφεραν να ισοφαρίσουν στην τελευταία περίοδο και να πάρουν τη νίκη στην παράταση.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο με τον ΟΦΗ να έχει ένα μικρό προβάδισμα 2 πόντων (37-35). Ο Λοκρός στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν καλύτερος και κατάφερε να προηγηθεί με 58-49. Οι Κρητικοί, όμως, αντέδρασαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν (76-76) και να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί, οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα (91-86).

ΟΦΗ-ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 91-86 (76-76 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 16-15, 37-35, 49-58, 76-76, 91-86 (παρ.)
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης, Τσερκιτζόγλου 17 (5), Χαρωνίτης 5 (1), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 28 (2), Βασιλειάδης 4, Καραλής 20 (3), Πάλλης 10
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος 14 (1), Μπολμάτης 11 (2), Μάτος Αν. 26 (2), Μάτος Αγ. 24 (2), Ρετσινάς 9

Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Πανναξιακός – Ηλυσιακός 74-62

Το 1-1 έκανε ο Πανναξιακός. Ο Πανναξιακός κέρδισε για πρώτη φορά την τρέχουσα αγωνιστική π…