Κεντρική Ελλάδα ΟΣΕΚΑ Άρης – Άτλας 39-52

Άρης – Άτλας 39-52

aris atlas osekk

aris-atlas-osekk

Ο Άτλας πήρε τη νίκη αλλά και την τρίτη θέση στην τελική φάση του 18ου Πανελλήνιου πρωταθλήματος της ΟΣΕΚΚ. Η ομάδα της Αθήνας, επικράτησε με 52-39 του Άρη, σε ένα ματς όπου οι τυπικά γηπεδούχοι πάλεψαν και έμειναν κοντά στο σκορ έως το ημίχρονο.

Η τρίτη και τέταρτη περίοδος ανήκε στον Άτλα ο οποίος στη δεύτερη χρονιά του στο πρωτάθλημα, επιβεβαίωσε πως τίποτα δεν γίνεται στην τύχη.

Διαιτητές: Θεονάς – Αρτεμάκη.
Τα δεκάλεπτα: 12-08, 25-24, 31-40, 39-52.
ΑΡΗΣ (Χατζηζωγίδου): Παπαδόπουλος, Μαλτάς, Καλογιάννης, Χρυσοβέργης 13, Τσιντάρης 11, Οικονόμου 11, Συμεωνίδης, Βλαστός 4.
ΑΤΛΑΣ (Ζώτος): Νικιντουμάνα, Ζώης, Κωνσταντινόπουλος Α. 15, Αδαμόπουλος 2, Κότσαρης 6, Χαλδαίος 1, Βάσσης 16, Ζαφειρόπουλος 22, Χριστοδούλου 8, Κωνσταντινόπουλος Β. 2.