Κεντρική Γυναίκες Φάρος Κερατσινίου – Ολυμπιακός 58-70

Φάρος Κερατσινίου – Ολυμπιακός 58-70

olympiakos 2

Ο Ολυμπιακός δεν έχει αντίπαλο στην Α1 Γυναικών και το απέδειξε και στην 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι νταμπλούχες Ελλάδας πέρασαν και από το Κερατσίνι, επικρατώντας του μαχητικού Φάρου με 70-58. Οι “ερυθρόλευκες” πήραν το ντέρμπι κι έκαναν το 6/6, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας παρέα με τον Πανιώνιο, ο οποίος έχει επίσης το απόλυτο (6-0) στις νίκες.

Ο Φάρος, ο οποίος υπέστη την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα, ήταν εξαιρετικά ανταγωνιστικός στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Κερατσινίου κοίταξε στα μάτια τον Ολυμπιακό (19-20 στο 10′, 30-36 στο 20′) για είκοσι λεπτά, ωστόσο η διαφορά ποιότητας της φιλοξενούμενης ομάδας φάνηκε στην τρίτη περίοδο, όπου η ομάδα του Πειραιά ξέφυγε με 16 πόντους (42-58) και “καθάρισε” την υπόθεση νίκη.

Περισσότερα σε Γυναίκες

Σπουδαία παιχνίδια είχαν τα play off της Α2 γυναικών

Έντονο ενδιαφέρον στους αγώνες της Α2 γυναικών. Ματσάρα είδα στην Αγ. Παρασκευή για τα πλέ…