Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 11ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της National League 2.
Μεγάλο διπλό σημείωσε ο Δούκας, κερδίζοντας στο «Κοντόπευκο» την Αγία Παρασκευή με 67-57, από την άλλη ο Ίκαρος Καλλιθέας πέρασε με ευκολία από την έδρα του Αργοναύτη με 81-65 . Δυσκολεύτηκαν αλλά τα κατάφεραν η Ελευσίνα και ο Ηλυσιακός, πέρασαν νικηφόρα από τις έδρες των Πέρα (70-62) και Πικέρμι αντίστοιχα (87-80).
Στην έκτη νίκη του στον 2ο όμιλο της National League 2 έφτασε ο Πανναξιακός μετά την επικράτηση του κόντρα στην ομάδα της Κορίνθου (92-77).
Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:
Αργοναύτης Τριγλίας -Ίκαρος Καλλιθέας 65-81
Πέρα – Ελευσίνα 62-70
Πικέρμι – Ηλυσιακός 80-87
Αγία Παρασκευή- Δούκας 57-67
Πανναξιακός – Κόρινθος 92-77
Αργοναύτης Τριγλίας – Ίκαρος Καλλιθέας 65-81
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Ανδ. – Αλεξόπουλος Παν. – Στραγαλινός
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 36-37, 57-60, 65-81
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Μποτής): Ομάρ 12 (2), Μανταλβάνος 18, Άρχος 9 (1), Δεκαβάλλας 13 (2), Μάντακας 4, Συγγούνας 4, Δολιανίτης 2, Καρέλλας, Τσίρος 3.
ΊΚΑΡΟΣ (Γιαννακόπουλος): Μάρκου 11, Μουλάς 8 (1), Τσιμπιράκης 12 (2), Τσολάκης 8, Τρύφωνας 2, Κουλούρης 11 (1), Παπαδόλιας 18 (2), Καλαμπόγιας 7 (1), Μπόσκοβιτς 4, Δέδες, Παυλόπουλος.
Αγία Παρασκευή – Δούκας 57-67
Διαιτητές: Χρόνης – Τζιμινίδης – Παλογέλης
Τα δεκάλεπτα: 24-24, 36-32, 40-48, 57-67
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Ζάχος): Στεργιάκης 17 (1), Κοντός Αθ. 10, Παππάς 12 (4), Γιαννούτσος 6 (1), Παπανικολόπουλος, Φωτητζόγλου 6 (1), Λιμαντζάκης, Παπαθανασίου 6, Σπυράκος, Μαραθάκης.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννακόπουλος): Κοψιάς 16 (1), Καραΐσκος 12, Σγουρός 16 (2), Ζαβιτσάνος 5, Καρακώστας 7, Κορομηλιάς 3 (1), Μουάτσος, Αραβαντινός, Αδάμος, Γεραμάνης 8.
Πανναξιακός – Κόρινθος 92-77
Διαιτητές: Σίμα – Κατσέλη – Δόβας
Τα δεκάλεπτα: 19-22, 35-35, 66-52, 92-77
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Καρατζάς): Καραλευθέρης 21 (1), Προδρόμου 12 (1), Ψαρόπουλος, Γκόντγουιν 6, Μάκαρης 21 (1), Μάντιτς 9, Στοΐτσης 15 (3), Αρτσάνος 3 (1), Φλεριανός 3 (1), Λιανός 2.
ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Χατζηπανηγύρης): Σταυριανόπουλος 14, Τσιαμπάς 6 (2), Δαρμής 5 (1), Πατουχέας 14 (4), Ραντοσάβλιεβιτς 5, Κατσαβόπουλος 7 (1), Κόρακας, Συνετός 16 (1), Κρεμμύδας 10 (3).
Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1. Ηλυσιακός 9-1
2. Πικέρμι 7-3
3. Δούκας 7-3
4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 6-4
5. Πανναξιακός 6-4
6. Ελευσίνα 6-4
7. Ίκαρος Καλλιθέας 5-5
8. Αγία Παρασκευή 4-6
9. Αργοναύτης Ραφήνας 2-8
10. Πέρα 2-8
11. Κόρινθος 1-9
Επόμενη αγωνιστική (12η, 21/1)
Πέρα – Ίκαρος Καλλιθέας
Πικέρμι – Ελευσίνα
Αγία Παρασκευή – Ηλυσιακός
Πανναξιακός – Δούκας
Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Κόρινθος
Ρεπό: Αργοναύτης Ραφήνας