Κεντρική Elite League Αίας Ευόσμου: Ζητάει την επανάληψη του αγώνα με τον Ηρακλή (pics)

Αίας Ευόσμου: Ζητάει την επανάληψη του αγώνα με τον Ηρακλή (pics)

Αίας Ευόσμου - Ηρακλής

Οι αντιδράσεις του Αίαντα Ευόσμου συνεχίζονται μετά την ήττα από τον Ηρακλή. Αρχικά, ο πρόεδρος της ομάδας είχε κάνει δηλώσεις κατά των διαιτητών και είχε αναφερθεί μέχρι και σε απόσυρση της ομάδας από την Elite League. Ο Αίαντας με νέα του ανακοίνωση ζητάει επίσημα την επανάληψη της αναμέτρησης με τον Γηραιό.

Αναλυτικά:

Αναλυτικά :

«Οι φάσεις που δικαιώνουν τον Αίαντα Ευόσμου για την ένσταση που έκανε και ζητάει επανάληψη του αγώνα ενώ το αποτέλεσμα είναι 71-74.

1) φαίνεται ότι ο παίκτης του Αίαντα είναι μπροστά στο ταμπλό και αφήνει την μπάλα και αφού ακουμπάει στο ταμπλό την κόβει παράνομα ο παίχτης του Ηρακλή(παράβαση :μετράει το καλάθι)

2) ο παίχτης του Ηρακλή κάνει φάουλ με το σώμα στον παίχτη του Αίαντα(παράβαση:μια βολή)

Φωτο 2 ο πρώτος διαιτητής κ Συμεωνιδης σηκώνει χέρι γροθιά να δώσει φάουλ

Μόλις ξεσηκώνεται ο πάγκος του Ηρακλή αντί να δώσει τεχνική ποινή αλλάζει απόφαση Γιατί;;;;;

3 φωτο φαίνεται ξανά ο διαιτητής να δίνει φάουλ και την κατοχή την έχει ο παίχτης του αιαντα

Και εδώ παίρνουν στη αρχή λάθος απόφαση αλλά την διορθώνουν με απλή κατοχή του Αίαντα παραβλέποντας το καλάθι – φάουλ στο 71-74

Φωτο 4και 5 φαίνεται φανερά το φάουλ με το σώμα που κάνει ο παίχτης του Ηρακλή στον παίχτη του αιαντα

Αυτά προς το παρόν από εμάς»

Περισσότερα σε Elite League

Ρεμεντέλας: «Ορκιστήκαμε ότι θα μπούμε στο γήπεδο σαν καμικάζι»

Στη σειρά με τον Έσπερο Λαμίας αναφέρθηκε ο Γιώργος Ρεμεντέλας. Το Ψυχικό πήρε τη νίκη απέ…