Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Ρεάλ Μαδρίτης – Βαλένθια 77-93

Ρεάλ Μαδρίτης – Βαλένθια 77-93

real valencia

Μηδέν στα δύο για την Ρεάλ Μαδρίτης στην Ευρωλίγκα, καθώς η ομάδα του Πάμπλο Λάσο γνώρισε εντός έδρας ήττα από την Βαλένθια με 93-77. Οι γηπεδούχοι αν και είχαν ένα μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο (19-17), έχασαν και στα τρία που ακολούθησαν γνωρίζοντας την ήττα.

Ντέρμπι ήταν το παιχνίδι στην πρώτη περίοδο με τους Μαδριλένους να πάρουν προβάδισμα 5 πόντων με τον Ταβάρες στο 5 (12-7). Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν και κατάφεραν να μείνουν μέσα στο παιχνίδι με την πρώτη περίοδο να λήγει με το 19-17.

Οι νυχτερίδες αντέδρασαν στην συνέχεια καταφέρνοντας να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα μετά από καλάθι του Σαν Εμετέριο στο 15 (29-29). Στην συνέχεια μάλιστα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και να κλείσουν το ημίχρονο με ένα +5 υπέρ τους (39-44).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν το ίδιο αποφασιστικά καταφέρνοντας να αυξήσουν κι άλλο την διαφορά με το τρίτο δεκάλεπτο να τους βρίσκει μπροστά με 15 πόντους (53-68). Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να είναι καλύτεροι και στο τέταρτο δεκάλεπτο ανεβάζοντας και άλλο την διαφορά για το τελικό 77-93.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 39-44, 53-68, 77-93

ΑΕΚ: Για προβοκάτσια κάνει λόγο η ΚΑΕ

Ανακοίνωση για την τιμωρία στο BCL με τον Προμηθέα έβγαλε η ΚΑΕ ΑΕΚ. Με ανακοίνωση η ΚΑΕ Α…