Κεντρική Basket League Λαύριο-ΠΑΟΚ 75-84

Λαύριο-ΠΑΟΚ 75-84

Margaritis lavri

Την πρώτη του νίκη στα φιλικά προετοιμασίας του πήρε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας εκτός έδρας του Λαυρίου με 84-75.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του ματς για τρία δεκάλεπτο, όμως στην τέταρτη περίοδο οι παίκτες του Μέξα έτρεξαν ένα 23-11 για να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα.

Για τον ΠΑΟΚ δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Κακλαμανάκη και Χέρντον, με το επόμενο φιλικό τεστ να είναι προγραμματισμένο για το Σάββατο (19/9), στην Πάτρα, με τον Προμηθέα.

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 47-40, 64-61,

ΛΑΥΡΙΟ: Γερομιχαλός 5 (1), Μουράτος 8 (1), Alston 12 (3), Λεγκίκας 6 (2), Savage 4, Bell 3, Davis 4, Ερμείδης, Carter 15 (3), Μαστρογιαννόπουλος 8, Παπανδρέου, Σταματογιάννης, Βουλγαρόπουλος 10.

ΠΑΟΚ: Love 12 (2), Μαργαρίτης 9, Turner 7 (1), Griffin 14 (2), Καραγιαννίδης 2, Beech 15 (3), Τσαλμπούρης 7 (1), Παπαντωνίου 8 (2), Mitrou-Long 8 (2), Ιατρίδης, Καμπερίδης 2.

ΑΕΚ: Για προβοκάτσια κάνει λόγο η ΚΑΕ

Ανακοίνωση για την τιμωρία στο BCL με τον Προμηθέα έβγαλε η ΚΑΕ ΑΕΚ. Με ανακοίνωση η ΚΑΕ Α…