Κεντρική Ηρακλής Ηρακλής-Κολοσσός Ρόδου 73-78

Ηρακλής-Κολοσσός Ρόδου 73-78

ira kolosos

Σε πολύ καλή κατάσταση έδειξε να είναι ο Κολοσσός Ρόδου επικρατώντας με 78-73 επί του Ηρακλή σε φιλική αναμέτρηση στο κλειστό γήπεδο της ΧΑΝΘ.

Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και πήρε προβάδισμα κλείνοντας το δεκάλεπτο προηγούμενη με 8 πόντους (28-20).

Στην δεύτερη περίοδο οι Ροδίτες αντέδρασαν και με ένα επιμέρους 21-16 έριξαν την διαφορά στους 3 με την λήξη του ημιχρόνου (44-41).

Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα ήταν αρκετά ισορροπημένοι με καμία από τις δύο ομάδες να μπορεί να ξεφύγει στο σκορ και την τρίτη περίοδο να τις βρίσκει ισόπαλες (58-58).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο o Κολοσσός προηγήθηκε αρχικά με 2 (60-62) στο 33 και από εκείνη την ώρα δεν έχασε ποτέ αυτό το μικρό προβάδισμα για να έρθει το τελικό 73-78.

Ηρακλής (Καστρίτης): Μανωλόπουλος 16(4), Οκερέαφορ 10(2) , Ντέιβις 5(1), Φίλλιος, Κακαρούδης 11(2), Καλαϊτζίδης 3, Γεωργαλάς 2, Χάνλαν 18(1), Νώτης, Γκάρετ 5, Πετανίδης 3(1), Νικολαΐδης
Κολοσσός (Λυκογιάννης): Αγκμπελέζε 10, Μπρέιζελτον 9(1), Τζάκσον 18(2), Μαραγκός 2, Πουλιανίτης, Μπρούσγουιτς 10(1), Σκλήβας, Καλογιαννίδης, Μωραΐτης 4(1), Ντάνιελς 9(1), Κρομά 2, Τουτζιαράκης 8, Παύλος 6(1)

Τα δεκάλεπτα: 28-20, 44-41, 58-58, 73-78

Περισσότερα σε Ηρακλής

Κολοσσός – ΠΑΟΚ 95-79

Ο Κολοσσός Ρόδου πήρε ακόμη μια σημαντική νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Basket League. Οι…