Κεντρική Ιωνικός Νίκαιας BC Ιωνικός – Οίακας Ναυπλίου 98-76

Ιωνικός – Οίακας Ναυπλίου 98-76

ionikos nikaias

Με ακόμη μία νίκη συνέχισε τα φιλικά προετοιμασίας του ο Ιωνικός Νικαίας Affidea, αφού επιβλήθηκε (98-76) του Οίακα Ναυπλίου στο κλειστό του Πλάτωνα.

Την ευκαιρία να βγάλει συμπεράσματα για την προετοιμασία της ομάδας είχε, για άλλη μία φορά, ο Στέργιος Κουφός βλέποντας τους παίκτες του να επικρατούν εύκολα στην αναμέτρηση με την ομάδα από το Ναύπλιο.

Ύστερα από το πρώτο δεκάλεπτο, που ολοκληρώθηκε με σκορ 24-23, ο Ιωνικός ανέβασε ακόμη περισσότερο ρυθμούς κι έκλεισε το ημίχρονο στο +10 (47-37). Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στην επικράτηση με 98-76.

Επόμενο φιλικό για την ομάδα μας την Παρασκευή (13/9), στο Αιγάλεω, με τον Διαγόρα Δρυοπιδέων, ενώ θα ακολουθήσει το ταξίδι στη Θεσσαλονίκη και η συμμετοχή στο τουρνουά “Συμεών Μαυροσκούφης” (16-18/9).

Τα δεκάλεπτα: 24-23, 47-37, 81-59, 98-76