Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε το Πέραμα επί του Παλαιού Φαλήρου. Η ήττα της ομάδας του Αλέξη Παπαδάτου δεν άλλαξε πάντως ιδιαίτερα τα δεδομένα, μιας κι έχει απόσταση ασφαλείας από τον δεύτερο Μίλωνα.

Το σύνολο του Δημήτρη Αποσκίτη ξεπέρασε εκτός έδρας το εμπόδιο του ΑΟΝΑ, κάνοντας σαρωτική τρίτη περίοδο (1-21).

Τα αποτελέσματα:

ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 82-80
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 61-67
ΑΟΝΑ – ΜΙΛΩΝΑΣ 48-62
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΕΥΡΥΑΛΗ 56-69
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 52-76
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 81-66
ΓΛΥΦΑΔΑ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 71-66 (59-59 καν.δ.)

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ –ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ 52-76
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας, Χρόνης, Πέππας
Δεκάλεπτα : 12-19,29-31,34-58,52-76
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ  (Ποτόσογλου Ν, Ποτόσογλου Μ) :Μουστάκας 16(2), Μπαλτσαβιάς 3(1), Θεοφανίδης 8, Καπερώνης 2, Μοσχολιός, Μπεζαντάκος ,Μερισιώτης 4, Οουντίτζο,Γαλάνης 2, Φωτεινάκης 14(1),Αποστόλου 3
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ  (Χαριτάτος , Φαραώ) : Μαντζούρος 6, Κούτρας 3(1), Πλατής 10(2),Γκίκας 6(2), Παπαδημητρακόπουλος 14,  Καπέτσης 5(1), Καδδάς 2,  Τριμερίτης  7,Ρούσσος 6, Καραχάλιος 3(1), Κίτσιος 8(2), Σωτηρόπουλος 6.

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 61-67
Διαιτητές : Κιουλάφας , Κοκκόσης , Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα : 15-17, 24-28, 41-56, 61-67
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Παπαθανασίου): Κιούσης 5(1) ,Σμυρνής 2, Λάμπρου , Τσελεπίδης , Μούστα 10(1) , Παπαζαφειρόπουλος 13(1) , Τσιμπούκης Π. 11(1) , Καραγεώργης 14, Τσιμπούκης Σ. 6(1)
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης) : Οικονόμου 8(2) ,Γουρδομιχάλης 12, Γιαννόπουλος 7(1) , Παπαδάκης 2, Φωτόπουλος 27(1) , Καλαμαράς 2 , Καπατσούλιας , Λιαδής 2, Σκάνδαλος 7, Συμεωνίδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 81-66
Διαιτητές : Αναστασίου , Ιορδανίδης , Φραγκιαδάκης
Δεκάλεπτα : 24-15, 45-32, 67-53, 81-66
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης , Κεραμειδάς) : Συριανός 4, Φωστέρης 13(3) , Μουζάκης 9, Ακρίβος 13(2) , Κασάνος , Μητρογώγος , Κουκουβάκης , Δούβος 14(1) , Σμυρλής 2, Μαρόπουλος 14(2) , Χάϊδος 12(2) , Δογρανλής
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος , Κεφαλίδης) : Χρηστοφίδης 4, Πετρίδης 2, Σταθόπουλος 5, Λαμπρόπουλος 11(1) , Τζαγκαράκης 4, Βαθρακοκοίλης 21(1) , Οικονόμου , Γονίδης , Περσίδης 12, Σταύρος 7.

ΑΟΝΑ – ΜΙΛΩΝΑΣ 48-62
Διαιτητές: Καραβίτης, Κηπώσης, Καρύκας
Δεκαλεπτα: 11-16 ,30-29, 31-50, 48-62
ΑΟΝΑ (Διαμαντόπουλος, Πέρρος): Λουπάσης, Λαζάρεβιτς Κ. 1, Χατζηρόδος, Αγγλόπουλος 16(2), Σάκος 2, Αδράμης, Στασινός 1 ,Χάλαρης 4, Λαζάρεβιτς Α., Ψάλτου, Βαρδαβάς 15, Φέρτης 9(1)
ΜΙΛΩΝΑΣ (Αποσκίτης,Μητρόπουλος): Ανδρεόπουλος 4, Δεκαβάλας, Κριζέας, Μπελίτσης 24, Καραγιαννίδης 6, Ζούκας 11, Παπανικολόπουλος 6(1), Σφυρής 3(1), Θεοδόσης 2, Κουτσιαύτης, Ραλλάκης, Μαυροειδής  6.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. – ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 56-69
Διαιτητές : Πηλοϊδης, Αυγερινός, Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 16-20 , 34-40 , 46-58 , 56-69
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Σίμος, Δολιανίτης):  Κρεμαστούλης 9 (3), Σαγρής 1, Παυλιάς , Γιαννόπουλος 12 (2), Δενδρινός, Γεράνιος 4, Ζαρκαδούλας 13 (3), Λύτρας 4, Νικολαϊδης 2, Γιαμπάνης 11 (1), Τσακίρης, Ζενέλι  .
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Τασιόπουλος, Παπαευθυμίου) : Μπατής 4, Τσακναρίδης 9 (1), Βλάχος  7, Κατσαγάνης, Εμμανουηλίδης 12 (2), Κακαβάς Γ. 2, Λυγγερίδης 2, Ψυχογιός, Μαγγανάς 4, Τσιγγενόπουλος 9 (1), Ιωακειμίδης 6, Μπούτος 14 (2).

ΠΕΡΑΜΑ – Π. ΦΑΛΗΡΟ 82-80
Διαιτητές : Παπαφωτίου  , Μέλης , Πρισιμιτζάκης
Δεκάλεπτα : 20-19, 37-35, 62-47, 82-80
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας ,Πασαγιάννης) : Θωμάς 5(1), Κουντούρης 14(2) , Τζαγκαράκης 14 , Πέττας 15(1) , Φιλίππου 6(1) ,Αρώνης 10 , Τράμπαρης 14(4), Ιωάννου 4, Κατσικάδης
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Παπαδάτος, Καμαριώτης): Βαϊδάκης 14(1) , Τσελεμπής 6, Πρόγκας 12, Κοκαλιάς 7(1) , Τσορμπατσίογλου 18(4), Καράμπελας 12(1), Καψαρίδης 2, Εξηνταβελώνης 3.

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 71-66 ΠΑΡΑΤ. (59-59 ΚΑΝ.ΑΓ.)
Διαιτητές : Γεράνιος , Γεωργόπουλος , Βλάσσης
Δεκάλεπτα :  17-16, 29-27, 50-39, 59-59 καν.αγ., 71-66 παρατ.
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) : Τάγκαλος 8(2) , Θεοχάρης 17, Τζοβάρας , Γκιουρτζίδης Σ. 10, Γκιουρτζίδης Μ. 16(4), Παρασκευάς 2, Κουτσολιάκος 13(1) , Δρίτσας 2, Αλβέρτς 3
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς) : Πιστιόλης , Καρελάς 9(1) , Κατσούρης Β. Κατσούρης Γ. 10, Πεζιρκιανίδης 21, Ναυπλιώτης 3(1) , Λιούλης 4, Παπαγεωργίου 19(1) ,Ραλλάκης.

Η Βαθμολογία (σε 21 αγώνες)

1.Παλαίο Φάληρο (19-2) 40
——————————————
2.Μίλωνας (17-4) 38
3.Πορφύρας (15-6) 36
4.Αστέρας Αγ.Δημητρίου (14-7) 35
5.Ευρυάλη (14-7) 35
——————————————
6.Πέραμα (13-8) 34
7.Τράχωνες (11-10) 33
8.ΑΕ Καλλιθέας (9-12) 30
9.Ελευθερία Μοσχάτου (8-13) 29
——————————————
10.Γλυφάδα (8-13) 29
11.Δραπετσώνα (7-14) 28
12.Ίκαρος Καλλιθέας (7-14) 28
13.ΑΟΝΑ (5-16) 26
——————————————
14.Πειραϊκός (0-21) 21

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

A’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής

Συναρπαστική ήταν η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ΕΣΚΑΝΑ, με αρκετά παιχνίδια…