Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ ανδρών: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 6ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑΝΑ ανδρών: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 6ης αγωνιστικής

Α' ΕΣΚΑΝΑ

Με την 6η αγωνιστική συνεχίστηκε η Α’ ΕΣΚΑΝΑ ανδρών. Σπουδαίο «διπλό» πέτυχαν οι Τράχωνες, καθώς με τον Κασιμάτη να σημειώνει 15 πόντους νίκησαν μέσα στην Αργυρούπολη τον Ερμή. Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα παραμένει η Ελευσίνα και ο Άγιος Δημήτριος, ενώ χωρίς νίκη και τελευταία παρέμεινε η Καλλιθέα.

Α’ ΕΣΚΑΝΑ  6η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα :

Ερμής Αργυρούπολης-Τράχωνες 70-75
Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Φοίνικας Πειραιά (ΑΝΑΒΟΛΗ – 26/11)
Ευρυάλη-ΑΕ Καλλιθέας 69-58
Ταταύλα-Δάφνη Αγίου Δημητρίου 52-56
Πέραμα-Ακαδημία Ελευσίνας 82-74 (69-69)
Ένωση Νέας Περάμου-ΑΟΝ Αργυρούπολης 59-71
Αστέρας Αγίου Δημητρίου-Δραπετσώνα 68-60
Ρεπό :  Ηλεκτρούπολη

Τα φύλλα αγώνα της 6ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑΝΑ:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 68-60
Διαιτητές : Αναστασίου, Πηλοίδης Φ., Καλπάκος
Δεκάλεπτα : 21-17, 41-27, 55-43 , 68-60
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης Κεραμιδάς ) :Μπάλας 4, Φωστέρης  17(5), Μουζάκης 5(1), Ακρίβος 7(1), Δούβος , Κουκουβάκης, Παπανικολάου 1 , Τζανικιάν  9, Ραυτόπουλος 6 , Μαρόπουλος
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης ):  Τριανταφυλλίδης 7 , Αρμανίδης 4, Τσελέκος 5(1) Καραγιαννίδης 12(1) , Λουτριώτης  5(1) , Λιαδής 2, Κυριαζίδης 8(2),  Πεζιρκιανίδης 1 .Ραλλάκης  Χατζηκίδης 14(4) Μαραγκός 2

ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ -ΑΟΝΑ 59-71
Διαιτητές : Γεράνιος, Μέλης, Πέππας
Δεκάλεπτα : 15-23,  36-36,  52-54,  59-71
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Βουκουβαλίδης): Κοντόπουλος 6, Ρόκας 9(1), Στεφάνου 4, Μαργέτης 5, Καπέτσης 2, Γαβαλάς, 1, Γεωργίου 2, Σάμπλι 4, Τσέλιος 8(2), Τηγάνης 10(3), Ντότσι 3(1), Μπούρας 5(1)
ΑΟΝΑ (Παπαδημητρίου, Πέρος) : Ψάλτου, Κουτσολιάκος 25(4), Μπαλτούκας, Τσιάκος 2, Παρασκευόπουλος 7, Μαργκολίν 8 (2), Λούγαρης 4, Κυριακόπουλος 6, Καραχάλιος, Μπατής, Τσιώκος 19

ΕΥΡΥΑΛΗ –ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 69-58
Διαιτητές : Κονταράτος , Μπερέτσος , Ερμίδης
Δεκάλεπτα : 21-18 34-34 58-42,  69-58
ΕΥΡΥΑΛΗ (Κακαβάς Ξυπνητός) : Κούκουρας 8(2) , Βλάμης , Μπριασούλης 10(1) , Μπούτος 21(4) , Μαλτέζος 9, Τομαρόπουλος , Κοπακάκης 11(2) , Γεωργιάδης 6 Παπαδόπουλος , Λουλούδης , Σακελλαράκης 4
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Λαζαρίδης) : Παπανικολόπουλος , Τσελεπίδης 2, Μούστα 2, Ζέρβας 8(1) , Παπαζαφειρόπουλος 12(1) , Μακρής , Τσιμπούκης , Γκενεράλη 16(2) , Δημητρακόπουλος 7, Λιάκας , Βλαχογιάννης 11(3)

EPMHΣ ΑΡΓΥΡ. –TPAXΩNEΣ/ΔΙΑΣ 70-75
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας , Γεωργόπουλος Στραγαλινός
Δεκάλεπτα : 17-13,40-37,57-56,70-75
EPMHΣ ΑΡΓΥΡ. (Γκαναβίας , Μωυσίδης ): Γρηγόρας , Μπαλαμώτης 3, Kαβαλαράκης  13(1), Σκόνδρας  6, Zέγγος , Παπαδάκης  7(1), Φωτόπουλος 13(1), Ξυνογαλάς 6(2), Pετσίνας 14(1), Mαυρατζιώτου 8(1),Δέδες .
TPAXΩNEΣ/ΔΙΑΣ  (Xαριτάτος ,Kωσταλιάς ) :Σουληνάρης 7, Παπάζογλου , Kαψαρίδης 11(2), Tζορμπατζίογλου 12(2), Kασιμάτης 15, Δάνα 22(4), Pούσσος  6,Kούτρας 2

ΤΑΤΑΥΛΑ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 52-56
Διαιτητές: Τσαχάκης, Αντωνέλλου, Παπαχρυσανθόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-14, 34-38, 44-51, 52-56
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Ρουμελιώτης): Τάταρης, Λουλούδης, Βελιζιώτης 18(1), Κόκκινος 14, Μπίρμπας 8, Βαθρακοκοίλης 6(1), Χουλιάρας, Λάβαρης, Μάντακας 4, Φίλα 2, Μακρυγιάννης
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. ( Αλεξανδρόπουλος): Γκιουρτζίδης Ε. 6(2), Ζούκας 13(1), Βούτας 2, Πατουλίδης, Γκιουρτζίδης Σ. 18(2), Παπαδημητρακόπουλος 9(1), Τσιούτσιας 4, Παπαδάκης 2, Φωτιάδης 3(1), Φίλης

ΠΕΡΑΜΑ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ   ΠΑΡΑΤΑΣΗ  82-74 , ( 69-69 ΚΑΝ. ΑΓΩΝΑΣ )
Διαιτητές : Παπαφωτίου Κηπώσης Κονταξάκης
Δεκάλεπτα : 11-19, 27-31, 52-53, 69-69 (καν. αγ.), 82-74
ΠΕΡΑΜΑ (Χλιαουτάκης, Γεωργακόπουλος) :Θωμάς 5(1) , Πρέκας 18, Γεωργιάδης 10(1) , Γρύλλης 8(1), Ιωάννου 20(4), Φιλίππου 17(3) , Δαουτάκος , Μπακογιάννης 2, Παρασκευόπουλος 2
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης, Ρόκας) : Βαμβακίδης 8(2), Ηλιάδης 20(4) , Πατατάς 2, Αβραμίδης Ι., Κοντούλης 8, Αβραμίδης Δ. 12(2), Παπαδημητρίου 2, Αχείμαστος 4, Μόρφος 18

Η Βαθμολογία (σε 6 αγώνες) :

1.Ακαδημία Ελευσίνας (4-2) 10
2.Αστέρας Αγίου Δημητρίου (4-2) 10
3.Τράχωνες*  (4-1) 9
4.ΑΟΝ Αργυρούπολης* (4-1) 9
5.Ερμής Αργυρούπολης+ (4-1) 9
6.Ικαρος Νέας Σμύρνης+ (4-1) 9
7.Ευρυάλη (3-3) 9
8.Δάφνη Αγίου Δημητρίου (2-4) 8
9.Πέραμα* (2-3) 7
10.Ταταύλα* (2-3) 7
11.Ηλεκτρούπολη/Ελληνικό* (2-3) 7
12.Φοίνικας Πειραιά++ (3-1) 7
13.Ένωση Νέας Περάμου (1-5) 7
14.Δραπετσώνα* (1-4) 6
16.ΑΕ Καλλιθέας (0-6) 6

*Έχουν κάνει το ρεπό τους
+Έχουν παιχνίδια λιγότερα

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

ΕΣΚΑΝΑ: Α’ γυναικών – 12η αγωνιστική

Με νίκη συνέχισε την πορεία του στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ, ο Πορφύρας, στο πλαίσιο της 12η…