Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (Νότος): Η… ευκαιρία των πρωτοπόρων και το ντέρμπι Αχαγιά-Ιωνικός

Γ’ Εθνική (Νότος): Η… ευκαιρία των πρωτοπόρων και το ντέρμπι Αχαγιά-Ιωνικός

Μπορεί πρωτάθλημα στην Α1 να μην υπάρχει, αλλά η αγωνιστική δράση στη Γ’ Εθνική συνεχίζεται. Οσον αφορά τον 1ο και το 2ο όμιλο, οι πρωτοπόροι που είναι το Αιγάλεω και ο ΟΦΗ αντίστοιχα, έχουν… ευκαιρία (άλλης μίας) νίκης δεδομένου πως αγωνίζονται στην έδρα τους, σε αγώνες που θεωρητικά μοιάζουν εύκολοι.

Από εκεί και πέρα, υπάρχει το ντέρμπι Αχαγιά-Ιωνικός ΝΦ στον 1ο όμιλο.

Αναλυτικά στον 1ο όμιλο:

Η βαθμολογία σε 14 αγώνες:

1) Αιγάλεω 28 (14-0)
2) Μεγαρίδα 26 (12-2)
3) Ιωνικός ΝΦ 26 (12-2)
4) Αχαγιά 25 (11-3)
5) Ηλυσιακός 21 (7-7)
6) Ακράτα 21 (7-7)
7) Πέρα 20 (6-8)
8) Κηφισιά 19 (6-7-1 μηδ.)
9) Ληξούρι 19 (5-9)
10) Άρης Νικαίας 19 (5-9)
11) Κεραυνός Αιγίου 18 (4-10)
12) Έσπερος Πατρών 18 (4-10)
13) Καλαμάτα 17 (3-11)
14) Λέοντας 16 (2-12)

Το πρόγραμμα:

Τέντα 17.00 Καλαμάτα-Κεραυνός Αιγίου Σπυρόπουλος-Αργυρούδης (Ηλιόπουλος)

Κάτω Αχαγιάς 17.00 Αχαγιά 82-Ιωνικός ΝΦ Κουτσουμπός-Ντάνος (Κωστής)

Α. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Λέοντας 2014 Μαρινάκης-Λάμπος (Κώτσης)

Ληξουρίου 17.00 Νέο Ληξούρι-Πέρα Ρίζος-Ντάσης (Μάρκου)

Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Έσπερος ΑΟΠΑ Καρανικόλα Αλ.-Κοντογιαννόπουλος (Ευστρατίου)

Ακράτας 17.00 Ακράτα-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Μακρής-Ασημακάκη (Κοκορδάτος)

Νίκαιας «Ο Πλάτων» 17.00 Άρης Νίκαιας-Μεγαρίδα Ραχιώτης-Λαζόγκα (Παπαγιαννόπουλος)

Αναλυτικά στον 2ο όμιλο:

Η βαθμολογία σε 14 αγώνες:

1) ΟΦΗ 26 (12-2)
2) Λοκρός Αταλάντης 25 (11-3)
3) Μελίσσια 25 (11-3)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 24 (10-4)
5) ΕΦΑΟ 24 (10-4)
6) Κορωπί 23 (9-5)
7) Ερμής Σχηματαρίου 21 (7-7)
8) Άρης Θήβας 19 (5-9)
9) ΒΑΟΛ Χίου 19 (5-9)
10) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 19 (5-9)
11) ΚΑΠ 18 (4-10)
12) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 17 (3-11)
13) Καλλιθέα 17 (3-11)
14) Δειλινό 14 (0-14)

Το πρόγραμμα:

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου:

Κοντόπευκου 12.00 ΚΑΠ-Καλλιθέα Ρόδου Κουτσοδήμος-Τσιμπούρης (Φαλούκας)

Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Άρης Θήβας Παυλόπουλος-Μελισσάρης (Ναλετάκης)

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-ΑΕ Έξω Παναγίτσας Κρεσταινίτης-Μαρουδιάς (Ορφανός)

Μελισσίων 17.00 Μελίσσια-Δειλινό Καρακωνσταντόπουλος-Λεβεντάκος (Ζερβούδης)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ερμής Σχηματαρίου Καμήτσος-Κανελλόπουλος (Σταύρου)

Γ. Παπασιδέρης 15.00 Κορωπί-Βούρειος ΑΟΛ Χίου Ροδίτης-Παπαδημητρόπουλος (Τεφτίκης)

Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου:

Βοηθητικό ΣΕΦ 19.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Λοκρός Αταλάντης Σοφιανόπουλος-Μαρίγλη (Σταματόπουλος)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

ΦΟΒ: Ανακοίνωσε Σφηκάκη

Τη φανέλα του Φιλοπρόοδου Όμιλου Βροντάδου θα φοράει τη νέα σεζόν ο Αντώνης Σφηκάκης. Ο ΦΟ…