Κεντρική Γ' Εθνική National league 2 (5ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

National league 2 (5ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

National League 1 3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
Ασπίδα Ξάνθης – Βασιλικός 75-73 (παρ.)
Ακαδημία Μουδανιών – Ολυμπος 53-89
Ναύαρχος Βότση – Ρούπελ Σιδηροκάστρου 81-67
Σταυρούπολη – Ευκαρπίας (27/2)
Αγία Βαρβάρα – Εθνικός Λαγυνών 81-63
Ιωνικός Ιωνίας – Χαλκιδικής 57-53

Ακαδημία Μπάσκετ Μουδανιών – Όλυμπος 53-89
Διαιτητές: Λαδάς – Γκαρτζονίκας – Γκαντίδης Μ.
Τα δεκάλεπτα: 21-25, 37-45, 43-68, 53-89.
ΜΟΥΔΙΑΝΑ (Κατσικάρης): Ζαχαρίας 9 (1), Καλπαξίδης 2, Μελαδιανός 12 (1), Δαλδογιάννης, Φεφέκος, Τσιριλάκης 17, Σανγκαρέ 6, Γκατζιούρας 7, Λεκάι, Παναγιουλάκης, Παπαδούλης, Ουζούνης.
ΟΛΥΜΠΟΣ (Κοτανίδης): Ονάσογλου 17 (3), Κοκονέση 21, Γκιφόπουλος 7 (1), Κυργάκης 3, Νουκάρης 19 (2), Γαλατσόπουλος 4, Γιαννουζάκος 9 (1), Παπαδόπουλος 6 (1), Μαυρίδης 3, Μίχος.

Ναύαρχος Βότσης – Ρούπελ Σιδηροκάστρου 81-67
Διαιτητές: Γιαννούλης – Μπουγλός Π. – Κοντοστάθης.
Τα δεκάλεπτα: 28-20, 45-36, 64-47, 81-67.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Κεσαπίδης): Τσαχτσίρας 24(4), Καζαμίας 11 (1), Γιαννίκος 7 (1), Επαμεινώνδας 5 (1), Πουρλίδας 9 (2), Πατεράκης 12 (1), Φωτιάδης 8 (2), Κασιάνος 4, Πεταλωτής, Βασιλάκης 1, Βενετίδης.
ΡΟΥΠΕΛ (Δούκας): Δαμιανάκος 9, Φελάνης, Δαλαγκόζης 5 (1), Φραγκούλης 3, Κάτος 9 (2), Κεμανετζής 5 (1), Παπαδόπουλος 6, Γκούτζιας 19, Σιδερίδης 11 (2).

Ιωνικός Ιωνίας – Χαλκιδική 57-53
Διαιτητές: Νέδογλου, Καντζουρίδης, Καννής.
Τα δεκάλεπτα: 13-11, 28-30, 45-44, 57-53.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Γουλτίδης): Περιστεράκης, Αντωνιάδης 3 (1), Βενετίδης 1, Λύτας 12 (1), Ζωγράφος 2, Σκουλαριώτης 2, Βάσκος 3 (1), Δημητριάδης 24, Αχτσής 10 (2), Βαϊράμης.
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ (Παναγιωτόπουλος): Δεληγεώργης 21, Ζωγράφος 10 (2), Γκιουζελίδης 9, Σμυρλής 5 (1), Μπαλτζόπουλος 4, Νταρατάνας, Τύπος 4, Παναγιωτόπουλος, Τζουβάρας.

Αγ. Βαρβάρας – Εθνικός Λαγυνών 81-63
Διαιτητές: Ξενικάκης – Θεοδωρίδης – Δημούδης.
Τα δεκάλεπτα: 24-17, 47-34, 65-53, 81-63.
ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ  (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 20 (4), Μαρκόπουλος 2, Αθανασιάδης 15 (2), Πέπα 5, Στεφανίδης 20 (2), Πρασίνης, Πρεμέτης, Λαζαρίδης 2, Μπανάσας 17 (2), Μπαλαμπουγιούκης, Αναγνώστου.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ (Ροδάς): Γιώρτσιος 12 (4), Σεφερίδης, Γαϊτάνης 3 (1), Σαμαράς 13 (3), Ντινάκης 8, Γκαβέζος 15 (2), Φωτιάδης Η. 7 (1), Ιατρίδης 5, Φωτιάδης Ι., Δημητρακάς.

Ασπίδα Ξάνθης – Βασιλικός 75-73 (παρ.)
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Λυγούρας – Νικολαΐδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-16, 31-33, 49-43, 66-66 (κ.α.), 75-73.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Δώδος): Στουρνάρας 21 (2), Παυλάκης 7 (1), Κρστιτς 15, Παπανικολάου, Μπιλιούρης 5 (1), Σαββουλίδης 5 (1), Αγγελόπουλος 4, Κάλφας 6 (2), Καρανικολίδης 8 (2), Ρούμογλου 4.
ΒΑΣΙΛΙΚΑ (Παπαβασιλείου): Χαλάτσης 13 (1), Παπαγεωργίου, Αργυρίου, Οικονόμου 14, Πατίκας 11 (1), Τσιάμης 3 (1), Πασούδης 6, Θάνο 3, Ντισλής 23 (4).

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες)
1. Χαλκιδική 16-1 33
2. Ιωνικός Ιωνίας 13-3 29
3. Ολυμπος 10-7 27
4. Βασιλικός 9-8 26
5. Ασπίδα Ξάνθης 10-6 26
6. Εθνικός Λαγυνών 8-9 25
7. Σταυρούπολη ΕΚ 9-7 25
8. Ναύαρχος Βότσης 8-9 25
9. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 8-9 25
10. Αγία Βαρβάρα 7-10 24
11. Ακαδημία Μουδανιών 2-15 19
12. Ευκαρπία 0-16 16

*Εκκρεμούν οι αγώνες Ιωνικός Ιωνίας-Ασπίδα Ξάνθης, Σταυρούπολη  Ευκαρπίας.

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 3/3)
Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Σταυρούπολη ΕΚ
Ολυμπος – Ναύαρχος Βότσης
Βασιλικός – Ακαδημία Μουδανιών
Εθνικός Λαγυνών – Ιωνικός Ιωνίας
Ευκαρπία – Αγία Βαρβάρα
Χαλκιδικής – Ασπίδα Ξάνθης

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Άνθεα Κούρου
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

«Βήμα – βήμα» το Περιστέρι έφτασε στο Final 4 (vid)

Το βίντεο από τους πανηγυρισμούς του Περιστερίου στη Βόννη. Το Περιστέρι εξασφάλισε τη συμ…