Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της όγδοης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της όγδοης αγωνιστικής

Δίχως εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η όγδοη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ, με τις επτά πρώτες ομάδες της βαθμολογίας να παίρνουν τη νίκη και τον Αχαρνή επεκτείνει το αήττητο σερί του στο 8-0.

Στο δεύτερο όμιλο, η Δάφνη σκαρφάλωσε στην κορυφή μετά την άνετη νίκη της κόντρα στον Σπόρτιγκ και την ήττα του Εύνικου από τους Θρακομακεδόνες.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ- ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 61-71
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 50-79
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ– ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 66-53
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ– ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 66-61
ΑΟ ΚΑΡΕΑ- ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 66-70
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ– ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π 77-47
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 82-73

ΑΟ ΚΑΡΕΑ 66
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 70
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Ζιώγας
Δεκάλεπτα:  20-20, 35-39, 49-52. 66-70
Kαρεας (Σουφλας-Πλουμης): Κοκοτσακης Φ. 1, Κοκοτσακης Α. 18(2),  Μαμαλακης 17(2), Μανουρης, Μαραμενος 2, Ουζουνιδης 3(1), Κοκοτσακης Σ. 3, Παπαδημητρακης 2, Αποστολιδης, Περγαντης 12, Κοκοτσακης Γ.,  Δημητριου 8
Μαραθωνας (Αναστασοπουλος): Καππος, Χαλδουπης 4, Γριμανης, Κουτσογιαννοπουλος, Συγγουνας 8, Δαγκλης 20(1), Ντασης 13(2), Τοτομης 4, Λιουτας, Μαρκου 8(1), Δημητριου 13(1) , Ευαγγελου

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 50
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 79
Διαιτητές: Πόντας, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 11-12, 23-38, 30-63, 50-79
Γλυκα Νερα(Σκλαβουνος): Παρμαγκος 6(2), Μαθιουδακης, Γαιτανακης, Σωτηροπουλος 9(2), Νταουντ 20(4), Κοντογιωργακης, Γασπαρης 3(1), Σαρημπαλης 3(1), Παλαιοχαρης 5(1), Σακελλαριδης 11, Σταυρου 9(1),  Χανιωτης 13(3)

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 66
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ 61
Διαιτητές: Στρέμπας, Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα:  12-21, 35-34, 47-52, 66-61
ΜΕΝ Ιλίου (Γεωργαλάς-Κατσιώτης): Τσιάπουλας 13 (2),Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β.Α 14 (3), Μπίλης 6 (2),Καρυάτης 3 (1),Φαρούπος, Αντωνόπουλος Β.Ι 3, Τριαντογιάννης 4, Κώτσιας 7 (1), Τσερώνης 14 ,Παπαδάκης 2
Αναγέννηση Πετραλώνων(Βασιλόπουλος): Λάζος, Κοκκορης, Μπραχιμαι, Κατσαμπανης 14 (1),Πουλιανος, Παυλιδης 12 , Μαυροματης 2,  Περισανίδης 19, Ροκας 3 , Τσιτουρας 11 (2),Ποπονας

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 16 8 8 0 0 0 554 468 86 0 1,000
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 15 8 7 1 0 0 567 514 53 0 1,000
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 14 8 6 2 0 0 526 488 38 0 1,000
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 13 8 5 3 0 0 518 514 4 5 1,084
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 13 8 5 3 0 0 566 509 57 2 1,058
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 13 8 5 3 0 0 587 524 63 1 0,947
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 13 8 5 3 0 0 534 524 10 1 0,773
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 11 8 3 5 0 0 591 574 17 0 0,000
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 11 8 3 5 0 0 484 518 -34 0 0,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 10 8 2 6 0 0 541 584 -43 4 1,139
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 10 8 2 6 0 0 496 569 -73 3 0,992
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 10 8 2 6 0 0 484 535 -51 2 0,860
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 10 8 2 6 0 0 463 536 -73 0 0,000
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 9 8 1 7 0 0 496 550 -54 0 1,000

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ– ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ 77-76
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ- ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 55-65
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 75-70
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ– ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 83-47
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ– ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 87-85
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 47-52
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ– ΤΥΦΩΝ ΑΣ 75-61

Τα φύλλα αγώνα :

ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 87
ΕΥΝΙΚΟΣ 85
Διαιτητές: Αργυρούδης, Παπαχρήστου
Δεκάλεπτα: 24-28, 48-46, 69-77, 87-85
ΑO Θρακομακεδόνων ( Μπυρώσης, Μπιλάλης):  Κοκκινάκης 2, Κάναρης 0, Φλούδας 18, Παντζίδης 12, Σωτηράκης 13, Φωτης 10, Μπαχαρης, Αγγελόπουλος, Καρτανος 9, Μιχαλόπουλος 9, Βαρελας, Κερατσας 14
Ευνικος (Ρουστένης, Παπανικολάου): Στυλλος, Δημόπουλος 3, Θανος 8, Καραγρηγορίου 12, Σιδέρης 1, Χριστοφάκης 9, Δημας 23, Αρτεμάκης 15, Ταγάρης 4, Βαρουχας 2, Καρυκωνάκης  8, Ευαγγελούδης

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 77
 ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 47
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Σιαμίδης
Δεκάλεπτα: 12-13, 32-21, 50-35, 77-47
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ  (Μηλιωρίτσας , Φασουλόπουλος) : Χαραλάμπους  5(1) , Γκινούτσης 4, Λαγός 4, Τσίτος 6(2), Λαμπίρης 6, Καραγιώργης 5, Παπακώστας 4, Αθανασάκης 18, Χανιώτης 7(1), Τουρλίδας, Μουράτος 5(1), Καπετάνιος 13.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Γρυλιωνάκης – Σταυρόπουλος): Γκότσης 15 (2), Καμαρινόπουλος, Νίνος 8 (1), Μητσόπουλος 2, Πετσάνας 5 (1), Γκαλούσκα, Μαρτζελης 2, Παρασκευόπουλος 3, Σιδέρης 6, Γεωργακόπουλος, Δημητρόπουλος 4, Μιχαλόπουλος 2.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 15 8 7 1 0 0 600 472 128 0 0,000
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 15 8 7 1 0 0 603 522 81 0 0,000
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 14 8 6 2 0 0 567 503 64 2 1,099
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 14 8 6 2 0 0 532 493 39 1 0,910
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 13 8 5 3 0 0 517 510 7 0 0,000
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 13 8 5 3 0 0 519 527 -8 0 0,000
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 12 8 4 4 0 0 560 572 -12 2 1,015
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 12 8 4 4 0 0 521 551 -30 1 0,985
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 10 8 2 6 0 0 463 515 -52 2 1,111
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 10 8 2 6 0 0 493 543 -50 3 0,976
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 10 8 2 6 0 0 552 570 -18 1 0,955
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 10 8 2 6 0 0 500 547 -47 0 0,000
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 9 8 1 7 0 0 474 545 -71 0 1,000
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 8 8 3 5 0 3 474 505 -31 0 1,000
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…