Κεντρική Γυναίκες A2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα κι η τελική βαθμολογία

A2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα κι η τελική βαθμολογία

Με τις αναμετρήσεις της 22ης αγωνιστικής έπεσε σήμερα η αυλαία του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Την άνοδο στην Α1 εξασφάλισαν ο Σπόρτιγκ και ο Ηρακλής, ενώ την τρίτη προνομιούχο θέση θα διεκδικήσουν μέσα από μπαράζ τα Καλύβια με την Πυλαία.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής

OA Χανίων – Κρόνος Αγ. Δημ. 69-75
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Σπόρτιγκ 48-57
ΚΑΟ Μελισσίων – Ανταγόρας Κω 69-48
Ηλιούπολη – Ελευθερία 62-72
Αρης Πετρούπολης – Καλύβια 41-84
Αγία Παρασκευή – Προφήτης Ηλίας 72-52

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αγία Παρασκευή – Προφήτης Ηλίας 72-52
Διαιτητές: Μελισσάρης, Τούσης
Δεκάλεπτα: 22-11, 42-26, 54-35, 72-52
ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Πεσκατζίου 6, Γκανιά, Γρίσπου 7, Βαμβακά 9, Κλείτσα 11(1),Σαπαλίδου 8, Πολιτοπούλου 25(4), Κούκη 4, Πετυχάκη Χ. 2, Αμίτση, Μπεζαΐτη.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Π. Χλιαουτάκης): Αναστασάκου, Δροσωτάκη 9(2), Σπύρη 2, Τζάρου 2, Νεαρχάκου 23(2), Κουτσοδήμου 10, Μουτεβελή, Γουλουμή 2, Κομνηνέλλη, Τσελεπίδου 4, Γιαννοπούλου.

Αρης Πετρούπολης – Καλύβια 41-84
Διαιτητές: Ορφανός, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 8-27, 20-41, 30-66, 41-84
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αγγελή): Σαμαρίδου 2, Μικροπούλου 10, Βασιλοπουλου 2, Μερτέκη, Σισμανίδου 3, Ζούμα Μ. 2, Καπελέρη 9, Παναγιωτοπουλου, Λίγκρη 4, Φάσουρα 5(1), Ζούμα Ν. 4
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου Κωτσάκη): Παζαριδη 4, Σταμάτη 13(1), Σαλπασαρανη, Μπαλταδοπούλου, Ρετζεμπέρη 14, Αξιπούλου 8, Λακουμέντα 2, Μαστρογιαννίδου 15, Γκίνη 3(1), Αυτζή11(3), Καλημέρη 4, Τσουκαλά 10.

Ηλιούπολη – Ελευθερία Μοσχάτου 62-72
Διαιτητές: Ισιγώνης, Αντωνιαδης
Δεκάλεπτα: 17-13, 35-30, 42-55, 62-72
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανελλος): Καββαδά 10(2), Κόνταρη, Μηνά 3(1), Καλοπήτα 2, Πράπα 8, Πετράκη, Στεφάνου 4, Βιντσιλαίου 20(1), Οικονομίδου 15, Ευαγγελάτου Ν.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Παπαναστασίου): Κακλέα 6, Τζουγκράκη 22(2), Χελιώτη 14, Μίχου 13, Ζαχαράκη 9, Σπαθάρη 8(2), Καλάγια, Μπάμπη, Ορφανού, Καρανάσιου.

ΚΑΟ Μελισσίων – Ανταγόρας Κω 69-48
Διαιτητές: Λάμπος- Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 19-14, 44-26, 56-34, 69-48
Κ.Α.Ο. ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 2, Αθανασίου 15(4), Κουρουβάνη 2, Κοιλιαρίδη 12(2), Σταμούλη, Χιώτη 14, Κωνσταντινίδου 2, Γιαννακοπούλου 7(1), Κανέλλου 11.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα 1, Σαράγια, Πατμίου 2, Σβύνου, Δρεττάκη 17, Κασάπογλου 28(3), Χατζηνικολάου.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Σπόρτιγκ 48-57
Διαιτητές: Δαβιδέλης – Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 10-14, 28-22, 39-43, 48-57
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος ): Ψαρρού, Βυζεντίνη 4, Μάλλιου, Ζουμπεράκη, Ισκιόγλου 13, Ζουρνή 12, Κεσσέ 2, Πατέρα 13 (2), Μάνου 2, Κελλάρη 2, Βάσιου

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης – Ροδοκανάκης ): Τσαφαρά, Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 4, Δανδουλάκη Α. 6(2), Σαλιάϊ 20 (3), Δανδουλάκη Μ. 4, Νίξινα 7, Σιδέρη 2, Καράλη 2, Φουράκη Στ. 12.

OA Χανίων – Κρόνος Αγ. Δημ. 69-75
Διαιτητές: Ξυλάς-Σκανδαλάκης
Δεκάλεπτα: 17-26, 31-46, 52-62, 69-75
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη 4, Δερμιτζάκη, Σκορδυλάκη 5(1), Χαλιβίδου, Κουφογιάννη 19(1), Ψυχογιού 14(1), Καζαντζή 17(2), Δασκουλίδου 8(2), Παπαμαρκάκη 4, Σκουμπάκη.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Δασκαλοπούλου 21, Μποσγανά 4, Χόντο, Ρούτση, Σιγάλα 4, Κυριακοπούλου 28(4), Γκέργκι 10, Ξάνθου 8, Γασπαράτου, Ζουρτσάνου, Μίτση.

Η τελική βαθμολογία

1. Σπόρτιγκ 42
2. ΓΑΣ Καλυβίων 39
3. Ελευθερία Μοσχάτου 38
4. Αγία Παρασκευή 37
5. ΓΣ Ηλιούπολης 35
6. Μελίσσια 34
7. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 33
8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 31
9. ΟΑ Χανίων 29
10. Αρης Πετρούπολης 28
11. Ανταγόρας Κω 24
12. Προφήτης Ηλίας 24

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής

Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 51-56
Ολύμπια Λάρισας-Ηρακλής 54-56
Πανσερραϊκός-ΕΟ Σταυρούπολης 61-47
Τιτάνες Δράμας-Ναύαρχος Βότσης 55-46
Απόλλων Καλαμαριάς- Αρης 39-46
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας 36-66

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανσερραϊκός – ΕΟ Σταυρούπολης 61-47
Διαιτητές: Κανελόπουλος – Παναγιωτίδης
Δεκάλεπτα: 18-15, 40-24, 56-37, 61-47
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Σιάκκα): Μίχου, Σιδερίδου 2, Χύσα 8, Κεφαλά, Μπακιρτζίδου 10, Σιάκκα 2, Βλάχβεη 2, Πελτέκη 13 (1), Κουτούση 11, Πιτσιάβα 10 (2), Γκανάτσιου 3, Δαμιανάκου.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ(Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 3(1), Γούτη 5 (1), Γρηγοριάδου 12, Χατζηστρατή 1, Βέκιου 2, Κανελόγλου 8 (1), Πεχλιβανίδου Δ. 5 (1), Πεχλιβανίδου Σ. 11.

Απόλλων Καλαμαριάς – Αρης 39-46
Δεκάλεπτα: Τσαρδούλιας-Δικταπανίδης
Διαιτητές: 12-14, 20-21, 22-31, 39-46
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 4, Αντωνιάδου Σ. 11(1), Καϊμακτσή 11(1), Οικονόμου 3(1), Παλλάνη 2, Ακσεχέρογλου 6, Ευσταθίου, Σιφναίου 2, Διαμαντίδου, Παπαϊωάννου, Παπαρέντη.
ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Καραβέλη 2, Κωστανάκη 5, Γράψα 12(2), Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη 3(1), Αντωνιάδου Α. 14, Γκρίτζαλη 2, Βεντούρα 2, Γκομπετζίσβίλι 6.

Πιερικός – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 51-56
Διαιτητές: Κουφούδης-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 13-12, 30-26, 37-44, 51-56
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη-Χατζηιωάννου):Δαβιτίδου 5(1), Γκρίτζαλη, Ζουγκουρίδου 11(2), Φλώρου 16(1), Αμβρακίδου, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 7, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 1, Μουστακίδου 7, Δημητριάδου 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 17(4), Εμμανουηλίδου 5(1), Καλομιτσίνη 5(1), Κουλακιώτη 1, Ψαρρά 13(1), Τζίκου 6, Παπαδάκη 6, Βασλαματζή 3, Πασιούδη.

Ολύμπια Λάρισας – Ηρακλής 54-56
Διαιτητές: Μπάρδας-Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 22-12, 35-25, 44-37, 54-56
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 4, Σολωμού 10, Λιάσκου, Σκαρλή 21(5), Μαγδαλιανίδου 10, Μπενέκη 9.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 4, Τσουμπερλή 10, Πάπα Ι., Ελευθεριάδου 1, Θωμά 9(3), Τζιότζιου 6, Γιαννούδη 10(2), Μυγδαλιά 14, Πάππα Ρ., Λογδανίδου 2, Κλιματσάκη, Καλογρίδου.

Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Πυλαίας 36-66
Διαιτητές: Γιαννούλης-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 8-23, 12-39, 28-51, 36-66
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 5(1), Καραλίδου Σ. 2, Τσακίρη 9, Σακουλάκη 5(1), Παυλάκη 2, Κάραλη, Αντώνογλου 3(1), Μαμαλίγκατζη 7(1), Σιγιώργη 2, Καραλίδου Β., Πετρίδου, Χαλκίδου 1.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά 4, Πετρίδου 12(2), Κατσαμούρη 6(1), Λάλου 6, Σταμπή 12(2), Καραμπατζάκη 6, Παπαρδέλα 10(1), Σακκά 6, Τζήμου 4, Πλουμπή.

Τιτάνες Δράμας – Ναύαρχος Βότσης 55-46
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 19-6, 32-16, 43-29, 55-46
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου): Τερλίδου 3, Μαραγκού 13(1), Καριώτη 2, Τόγα 4, Σαμολαδά 13(3), Τζιαμπάζη 6(2), Κοσκερίδου, Γιαντσιώρη 14, Βαρσάμη, Αθανασιάδου.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 12(1), Καζαντζή Σπ. 11(1), Αραμπατζή 1, Καζαντζή Στ. 12, Παπανικολάου, Τσελεμπή 4, Τερεζή Χ. 6.

Η τελική βαθμολογία

1. Ηρακλής 43
2. ΑΕ Πυλαίας 39
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 37
4. Αρης 36
5. Τιτάνες Δράμας 34
6. Πανσερραϊκός 34
7. Απόλλων Καλαμαριάς 33
8. Ολύμπια Λάρισας 33
9. Πιερικός Αρχέλαος 28
10. Ναύαρχος Βότσης 28
11. Ασπίδα Ξάνθης 25
12. ΕΟ Σταυρούπολης 24

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

“Θέλουμε τον κόσμο δίπλα μας με Ισλανδία”

Ύστερα από την ήττα στην πρεμιέρα του των προκριματικών του Eurobasket 2021 από την Σλοβεν…