Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

Δύο νίκες στις επόμενες τέσσερις αγωνιστικές θα χρειαστεί η ΦΕΑ για να πανηγυρίσει την άνοδο στην Α’ ΕΣΚΑ. Η ομάδα του κόουτς Καρατζά επικράτησε εκτός έδρας και της Κηφισιάς με 65-61 κι έφτασε τις 21 νίκες σε 22 αγωνιστικές.

Τα αποτελέσματα:
Εθν. Ελληνορ.-Καρέας 50-65
Πολυνίκης-Αίολος 81-39
Ιρις Πετρούπολης-ΑΕΚ Περιστερίου 76-80
ΦΟΤ-Αναγέννηση Πετραλώνων 67-78
Παιανία-ΓΑΟΚ 55-58
Θεμιστοκλής-Γαλάτσι 67-74
ΓΣ Κηφισιάς-ΦΕΑ 61-65

Εθν. Ελλ. 50
Καρέας 65
Διαιτητές: Χρηστίδης, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-21, 26-35, 38-49, 50-65.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Σωρανίδης, Βιτζηλαίος 5, Βελέντζας 13 (3), Πολυχρονόπουλος 2, Αγόρης, Γιαννάτος, Αναγνώστου 11 (3), Μπάρτζης 14 (2), Κιούσης 3, Κολλαΐτης 2, Γιαννάτος, Παντελιδάκης.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης 5, Μπότσας, Μακαριάδης, Κοκοτσάκης Α. 5 (1), Μαμαλάκης 17 (2), Κοκοτσάκης Σ. 8, Χατζημωράκης 12, Κοκοτσάκης Γ., Περγαντής 8, Παπαγιαννόπουλος 4 (1), Δημητρίου 6.

Πολυνίκης 81
Αίολος 39
Διαιτητές: Σκούτας, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 23-9, 46-16, 61-23, 81-39.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος, Πολίτης): Πατάτας 8 (2), Βερβίτας 2, Τσοχονελίτζε 17 (2), Δημητρακούλης 9 (3), Μόρφος 10, Κοντούλης 11, Δουρουντούς 6, Παπαδόπουλος, Χιώτης 2, Λιβανός 6, Δημούλης, Βαμβακίδης 10 (2).
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 7, Γιγουρτάκης 2, Μαμουνής 2, Χίνης 2, Δάφνης, Μουχίμογλου 5 (1), Παντελής, Χουσεΐν 16, Κωστόπουλος 3, Θεοδώρου 2.

Ιρις 76
ΑΕΚ Π. 80
Διαιτητές: Ραχιώτης, Δράκος
Δεκάλεπτα: 24-21, 46-40, 60-60, 76-80.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 13, Λυσανδρόπουλος, Σκούρος, Μπίλης 13 (3), Βούρτσας 5 (1), Γονιδάκης 7 (1), Κιούκης 8, Θωμαδάκης, Καραδήμας 9, Κολτσίδας, Τσατσάνης 17 (5), Καλλιμάνης 4.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης 4, Χίος, Πάρνος, Βιδάκης 13 (1), Αναγνωστόπουλος 4, Πέττας 15 (1), Κακολύρης 14 (2), Σιδέρης 8, Γεωργακόπουλος 2, Τζαγκαράκης 16, Δημητρόπουλος 4, Πασσαλής.

ΓΣΚ 61
ΦΕΑ 65
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 21-20, 32-33, 52-47, 61-65.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης 11 (1), Ζιώγας, Γερακίνης 2, Μπιλάλης Κ. 2, Μπαζίνης, Βαβελίδης, Πολυδώρου 4, Σελίτας, Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 21 (2), Πολύζος 12 (1), Τσιάπας 5, Τσολακόπουλος 4.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης, Ρωμοσιός 4, Αναούνης, Λουφόπουλος 4, Στεργιάκης 6, Τριχιάς 3, Τσεκούρας, Μπασέας 6, Δεληγιάννης 20 (1), Μπάτσος, Γιαννουλάκος 4, Καραλευθέρης 18 (2).

Παιανία 55
ΓΑΟΚ 58
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 13-11, 28-29, 44-40, 55-58.
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (Μπράμος): Στάμου 4, Πλαγιαννάκος 3 (1), Σκανδάλης 4, Παπακωνσταντίνου, Δουβλαντώνης 6 (2), Σπυρόπουλος 11 (3), Μιμάνι 2, Δεδούσης 2, Μίχας, Αγγέλης 4, Ορφανίδης, Τσίγκανος 19.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 2, Δρυμαλίτης 9 (2), Τσιάπουλας 8 (1), Χασαπόπουλος 5 (1), Καρακατσάνης 12 (1), Σκουτέλης, Τσιόδρας 4, Παπαγγελάκης 4, Αγγελόπουλος 6 (1), Καρακώστας, Καραΐσκος, Λαδικός 8.

ΦΟΤ 67
Αναγέννηση 78
Διαιτητές: Θεονάς, Ζαγουρής
Δεκάλεπτα: 24-19, 35-39, 47-58, 67-78.
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Χατζημιχαήλ, Πιαλόγλου 7, Κατσίκερος, Χαμηλός 19 (1), Καζαντζιάν 5 (1), Βόσικας, Χατζής 4, Ζερβολέας 8, Κατσουλάρης 18 (1), Φύτρος, Πολίτης 4, Λυράκης 2.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος): Βαζούρας 1, Αλεφαντινός 2, Παυλίδης 8, Ιμπραημάκης 14, Συριανός 26 (4), Ροκάς, Χότζα 3, Τσίτουρας 21 (1), Παρασκευόπουλος, Οικονόμου, Μαράκας, Σίμος 3.

Θεμιστοκλής 67
Γαλάτσι 74
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Αμπελίδης
Δεκάλεπτα: 11-21, 35-42, 51-58, 67-74.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 13 (1), Λαρεντζάκης 2, Ρώης 8, Τσατσάνης 5, Σπανίδης, Διαμαντής 7 (1), Σωτηρίου, Γαλάνης, Τασούλας 12, Βοϊδήλος 8 (2), Παπαπαναγιώτου, Καρτσούνης 12 (1).
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 19 (3), Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος, Μακρής 24 (4), Κορκοσούρας 2, Παπαδόπουλος 5, Γιάννης 2, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 17 (3), Μπαλαμπάνης 3 (1), Στράγκας 2, Γυφτοκώστας.

Η βαθμολογία (σε 22 αγώνες)

1.ΦΕΑ 43 (21-1)
2.Γαλάτσι 41 (19-3)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 40 (18-4)
4.ΓΣ Κηφισιάς 39 (17-5)
5.Πολυνίκης 35 (13-9)
6.Θεμιστοκλής 35 (13-9)
7.Καρέας 34 (12-10)
8.Κουκουβάουνες 31 (9-13)
9.Αίολος Ταύρος 29 (7-15)
10.Παιανία 28 (6-16)
11.Ίρις Πετρ. 28 (6-16)
12.Αναγέννηση Πετρ. 27 (5-17)
13.ΦΟΤ Χαλανδρίου 27 (5-17)
14.Εθνικός Ελλην. 25 (3-19)

“Φωτιά” στην κορυφή του δευτέρου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ έβαλε η ΟΚΑΜ, η οποία επικράτησε εντός έδρας των Αγίων Αναργύρων με 77-72 για την 22η αγωνιστική και πλησίασε σε απόσταση αναπνοής την κορυφή.

Τα αποτελέσματα:
Πρωτέας-Ολυμπιάδα Παπάγου 40-51
Κούρος Αναβύσσου-Κυψελιακός 84-67
Νήαρ Ηστ-Αμιλλα 67-60
ΜΕΝ Ιλίου-Αγ. Ανάργυροι 60-55
ΟΚΑΜ-Φίλιππος Περιστερίου 77-72
Κρόνος Γέρακα-Γλ. Νερά 66-92
Δάφνη-Νικηφόρος 70-72

Κούρος 84
Κυψελιακός 67
Διαιτητές: Παυλόπουλος, Τσαχάκης
Δεκάλεπτα: 24-13, 54-25, 69-49, 84-67.
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Παλαιοχωρίτης, Μπέκιος): Τσόλας 2, Σπυρίδης 1, Κατσίκης 2, Μπίρμπας 17 (1), Αντωνίου 5, Γεωργαντάς, Παξινός 26 (2), Ζεκάκος 4, Ψωμαδέρης 27 (4), Τσιούβας.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος, Τσέλο, Κουτρούλης 8, Ράπτης 12 (1), Σιλητζήρης, Χρόνης 11 (3), Βουρδάνος 26 (1), Ορλώφ 5 (1), Σπυρόπουλος 4 (1), Τσεκούρας, Παναγόπουλος, Οουε 1.

Νήαρ Ηστ 67
Αμιλλα 60
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Παυλόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-14, 33-29, 49-44, 67-60.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 3, Χατζηκωστής 8, Πανταζής, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 14 (3), Τσαντήλας 10 (2), Αποστολίδης 14, Σαρακασίδης 16 (3), Ζαλώνης 2, Αλέρτας.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής, Μπαλτά): Τόλιος 6, Βλασερός 14, Γκότση, Μήλης, Μαρκομιχάλης 15 (3), Χύτας 4, Καμπίτης 7 (1), Βαμβακάρης 4, Κούνας 6, Παριανόπουλος 2, Αγρέβης 2.

Πρωτέας 40
Ολυμπιάδα 51
Διαιτητές: Μπούκας, Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-19, 19-23, 28-40, 40-51.
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος, Βασιλείου): Μέλλο 9, Αναγνώστου Κ., Σιράγας 2, Νικολόπουλος, Γερασιμόπουλος, Πάτσιος 4, Δράκος 1, Ντάφλος 5 (1), Αναγνώστου Η. 14, Μαζαράκης 5, Πρινιανάκης.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Καλάης 2, Ρουμπέας 8 (1), Κοτσολέτης 6 (1), Ανδρουλάκης 2, Διόλατζης 2, Τηλιόπουλος 29 (5), Μπακόπουλος Α., Βλάχος, Λουβαρης 2.

ΜΕΝ Ιλίου 60
Αγ. Ανάργ. 55
Διαιτητές: Μαλανδρής, Τερζής
Δεκάλεπτα: 19-16, 24-27, 42-37, 60-55.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 20 (5), Καρυάτης, Φίλιος 13, Αντωνόπουλος Β. Ι. 3 (1), Τριαντογιάννης 3, Κώτσιας 5, Τσερώνης 15 (1), Μαντέλος, Παπαδάκης 1.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Μηλιωρίτσας, Φασουλόπουλος): Λαγός 3, Γκινούτσης 12 (3), Ζουλινάκης, Σφακιανάκης 1, Τουρλίδας, Αναστασόπουλος, Γούνης 6, Ζήκας 2, Αθανασάκης 26, Αγγελογιαννάκης, Μπαμπάκος 2, Παπαηλιού 3.

ΟΚΑΜ 77
Φίλιππος 72
Διαιτητές: Καραβίτης, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 15-21, 40-33, 54-51, 77-72.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης, Τσίρος 4, Ατζαμόγλου 17 (3), Πλέστης 6, Κεσκινίδης 4, Παπαγιαννάκος 24 (1), Παπακωνσταντίνου 7 (2), Βλάχος 2, Χατζής, Μπαλόπητος 7, Νάσσου, Καλούδας.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας, Βεντούρης 10 (3), Λιαπούρης 11 (1), Παπαδόπουλος 19 (5), Μητρόπουλος, Ζέμπερης, Τσίμπερης, Κανελλόπουλος 3, Κατσαρός, Ντάνας 6 (1), Παπαϊωάννου 10 (1), Γεωργιάδης 13.

Κρόνος 66
Γλ. Νερά 92
Διαιτητές: Λαζόγκα, Χατζόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-27, 36-45, 48-67, 66-92.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 4, Αϊντίνη 2, Χατζόπουλος 9, Φραγκουλης, Πάσχος 3 (1), Κόρμπος 7, Γάκης 2, Γιαννακόπουλος 4, Τσουκαλάς, Κώσταρης Δ. 13 (1), Κώσταρης Β. 10 (1), Μακρυδάκης 12.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Σταφυλάς 4, Μαθιουδάκης, Γαϊτανάκης 13 (2), Κατσαμπέκης 7, Σακελλαρίδης 16, Αγγέλης 2, Χανιώτης 17 (1), Γάσπαρης 6, Νταούντ 12 (1), Σαρήμπαλης 5 (1), Σταφυλάς 4, Καρκανίδης 6.

Δάφνη 70
Νικηφόρος 72
Διαιτητές: Ζιώγας, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 28-19, 43-32, 55-45, 70-72.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Καραγιάννης 2, Βαλές 1, Γεωργόπουλος 3 (1), Γκόλιας 7, Ολύμπιος 2, Πίνης, Σαμαράς 14 (1), Βίτσος 15 (1), Αργυρίδης 12, Πασσάς 12 (1), Μανιατόπουλος, Βούλγαρης 2.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Μιχελιουδάκης): Βαρνάβας 8, Παπαναγόπουλος 4, Γεργεριτάκης 11, Κούρτζας 4, Μπουρβάνης 12, Οικονόμου 8, Παπαδόπουλος 10, Μιχαηλίδης 4, Βρέλλος 4, Τέκος 7 (1), Κάππης, Ράπτης.

Η βαθμολογία (σε 22 αγώνες)

1.Φίλιππος* 40 (19-2)
2.ΟΚΑΜ* 39 (18-3)
3.Νήαρ Ήστ 37 (15-7)
4.ΜΕΝ Ιλίου 36 (14-8)
5.Γλυκά Νερά 35 (13-9)
6.Δάφνη 33 (11-11)
7.Άγιοι Ανάργυροι* 32 (11-10)
8.Κούρος 32 (10-12)
9.Ολυμπιάδα Παπάγου 32 (10-12)
10.’Αμιλλα 31 (9-13)
11.Πρωτέας 30 (8-14)
12.Νικηφόρος 30 (8-14)
13.Κυψελιακός* 26 (5-15)
14.Κρόνος Γέρακα 23 (1-21)

*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική το Κουκάκι, το οπο…