Κεντρική NBA Τρομερός Αντετοκούνμπο! Άγγιξε το triple double, διαλύοντας τους Ουίζαρντς (vid)

giannis antetokounmpo

Η βαριά ήττα των Μπακς από τους Ράπτορς φαίνεται ότι εξαγρίωσε τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος πραγματοποίησε μία τρομερή εμφάνιση κόντρα στους Ουίζαρντς, οδηγώντας τα Ελάφια σ’ ένα σπουδαίο διπλό (110-103) στη μάχη για την είσοδο στα πλέι οφ της Ανατολής.

Οι Μπας, ύστερα από τρία ισορροπημένα δεκάλεπτα, πάτησαν τέρμα το γκάζι στην τέταρτη περίοδο κι έφτασαν στη νίκη, ανεβάζοντας το ρεκόρ ους στο 21-17, ενώ οι ηττημένοι υποχώρησαν στο 23-17.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο “Greek Freak”, ο οποίος μέτρησε 34 πόντους (11/16 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 9/10 βολές), 12 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, μια τάπα, αλλά και 3 λάθη σε 41 λεπτά. Άξιοι συμπαραστάτες του ήταν οι Μπλέντσο και Μίντλετον, οι οποίοι είχαν από 21 και 20 πόντους. Για τους ηττημένους, ο Μπιλ είχε 20 πόντους κι οι Γκορτάτ – Γουόλ από 17 και 16 αντίστοιχα.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-24, 53-53, 85-82, 103-110.

Μπαρτζώκας: «Θεωρώ πως θα έχουμε τον Παπανικολάου στα επόμενα παιχνίδια»

Στον τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε η  Μπαρτσελονα το ματς, αναφέρθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώ…