Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Ρεάλ Μαδρίτης – Μακάμπι Τελ Αβίβ 93-81

Ρεάλ Μαδρίτης – Μακάμπι Τελ Αβίβ 93-81

luka doncic real madrid macabi tel aviv

Για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε η Ρεάλ Μαδρίτης κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ, καθώς στο τέλος νίκησε με 93-81 για τη δέκατη έκτη αγωνιστική της Ευρωλίγκα. Η “Βασίλισσα” στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καταιγιστική και πανηγύρισε τη δέκατη της νίκη στη διοργάνωση.

Ρεάλ Μαδρίτης και Μακάμπι Τελ Αβίβ στο πρώτο δεκάλεπτο πήγαιναν χεράκι-χεράκι στο σκορ και καμία ομάδα δεν μπορούσε να ξεφύγει (25-26). Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο δεύτερο, στο οποίο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα δύο πόντων (48-50).

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, όλα άλλαξαν. Οι γηπεδούχοι “έτρεξαν” επί μέρους σκορ 21-10 και κατάφεραν να πάρουν τα ηνία και να ξεφύγουν με εννιά πόντους (69-60).  Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι. Η Ρεάλ και σ΄αυτό ήταν καταιγιστική και πήρε τη νίκη με 93-81.

Τα δεκάλεπτα: 25-26, 48-50, 69-60, 93-81

Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Κοζέρ 7 (1), Ρούντι 6 (2) Ντόντσιτς 11 (1), Ματσιούλις 8 (2), Ρέγες 14, Καμπάτσο 13 (3), Γιούστα 7 (1), Κάρολ 4, Ταβάρες 19, Τόμπκινς 10 (2), Τέιλορ 3

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Σπάχια): Ρολ 4, Κέιν 9 (1), Τάιους 9, Ντιμπαρτολομέο 2, Κοέν, Μπόλντεν 3 (1), Παραχούσκι 16, Ζούσμαν 9 (3), Τζάκσον 29 (4).

Μονακό – Φενέρμπαχτσε 93-88 (vid)

Το γύρισε και ισοφάρισε η Μονακό Η Μονακό επικράτησε της Φενέρ με σκορ 93-88 και ισοφάρισε…