Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα “Σημαντική νίκη”

“Σημαντική νίκη”

obradovic

obradovic

Η Φενέρμπαχτσε έκαμψε εντός έδρας την αντίσταση της Ουνικάχα Μάλαγα, επικρατώντας με 69-67 και διατήρησε ακέραιες τις ελπίδες της για πρόκριση στα προημιτελικά της Ευρωλίγκα.

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς τόνισε πως η ομάδα του πέτυχε μία πολύ σημαντική νίκη, υποστηρίζοντας παράλληλα πως ακολουθούν τέσσερις εξίσου κομβικής σημασίας αναμετρήσεις.

“Ήταν πολύ σημαντική νίκη για εμάς απέναντι στη Μάλαγα. Αυτή η νίκη διατηρεί τις πιθανότητες μας ζωντανές για να περάσουμε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Τώρα έχουμε μπροστά μας τέσσερα παιχνίδια, τα οποία είναι πολύ σημαντικά. Ήμασταν αρκετά καλοί στην άμυνα και στα τελευταία πέντε λεπτά του αγώνα. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτό.

Το βασικό πρόβλημα για εμάς ήταν στο πρώτο ημίχρονο ο τρόπος που παίξαμε στην επίθεση. Ένα από τα πιο σημαντικά πράγματα στο παιχνίδι είναι το κίνητρο. Ο κόσμος μας βοήθησε να το αποκτήσουμε. Επίσης και η συγκέντρωση είναι πολύ σημαντική. Για ένα διάστημα του αγώνα χάσαμε τη συγκέντρωση μας”, ανέφερε ο Σέρβος τεχνικός.

Κάτας: «Για να κερδίσεις στο ΟΑΚΑ πρέπει να είσαι 40 λεπτά συγκεντρωμένος»

Στην έλλειψη συγκέντρωσης της Μακάμπι αναφέρθηκε ο Οντέντ Κάτας. Ο τεχνικός της Μακάμπι Τε…