Κεντρική Ελλάδα ΟΣΕΚΑ Νίκη για τον Άτλα

Νίκη για τον Άτλα

paska thesallos karotsi

paska-thesallos-karotsi

Είναι νεοφώτιστη ομάδα στο πρωτάθλημα της ΟΣΕΚΚ, αλλά αυτό δεν την εμπόδισε να πάρει ένα σημαντικό διπλό. Ο λόγος για τον Άτλα που επικράτησε χθες του Αμαρουσίου με 55-49, στο κλειστό Σπύρος Λούης.

Οι γηπεδούχοι δεν ξεκίνησαν καλά το ματς και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, το ημίχρονο έκλεισε 17-26. Στο τρίτο δεκάλεπτο προσπάθησαν να αλλάξουν την εικόνα τους και να “χτυπήσουν” το παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι όμως φάνηκαν πιο αποφασισμένοι, ανέβασαν ταχύτητα και έφτασαν στη νίκη.

Διαιτητές: Παυλόπουλος – Μπίκας.
Τα δεκάλεπτα:9-15, 17-26, 38-32, 49-55.
Μαρούσι (Γιώρας): Τσαουσίδης, Φερέτος, Χρόνης 4, Τσακωνίτης 7, Τριανταφύλλου 16, Κοντογιάννης 3, Πανούσης 19.
Άτλας (Ζώτος): Σπάθης, Χριστοδούλου 12, Κότσαρης 5, Ζώης 3, Κωνσταντινόπουλος Α. 6, Αδαμόπουλος 4, Χαλδαίος 4, Ζαφειρόπουλος 11, Κωνσταντινόπουλος Β. 10.