Κεντρική NBA NBA: Εξαντλημένος ο ΛεΜπρόν μετά την ήττα από τους Σέλτικς

NBA: Εξαντλημένος ο ΛεΜπρόν μετά την ήττα από τους Σέλτικς

lebron james 2 1 820x490 1

Οι Λέικερς ηττήθηκαν στην Βοστώνη απο τους Σέλτικς στην παράταση (125-121) και η εικόνα του ΛεΜπρόν Τζέιμς, φανερά απογοητευμένος και εξαντλημένος, στον πάγκο στο τέλος της αναμέτρησης μιλά απο μόνη της.

Ο «Βασιλιάς» αγωνίστηκε συνολικά 44 λεπτά σημειώνοντας 41 πόντους, 9 ριμπάουντ και 8 ασίστ. Στο τέλος, κάθισε στον πάγκο έβαλε μια πετσέτα στο πρόσωπό του και φάνηκε ιδιαίτερα απογοητευμένος που δεν κατάφερε η ομάδα του να πάρει τη νίκη.

Οι Λέικερς βρίσκονται πλέον στην 13η θέση της Δύσης. Με 32 αγώνες να μένουν για το τέλος της regular season, ο ΛεΜπρόν και η παρέα του έχουν μπροστά τους έναν Γολγοθά και η ήττα από τους Σέλτικς έκανε τα πράγματα ακόμα χειρότερα.

Περισσότερα από Γιώργος Χαρόγιαννης

Αφεντικό στο Λος Άντζελες οι Μάβερικς

Προβάδισμα με 3-2 για τους Μάβερικς και τον Ντόνσιτς. Με μια εμφατική εμφάνιση οι Ντάλας Μ…