Δύο αγωνιστικές απέμειναν για την ολοκλήρωση της Γ’ Εθνικής και στον 1ο όμιλο του Νότου ξεχωρίζει το παιχνίδι Ιωνικός ΝΦ-Αιγάλεω. Οι δύο ομάδες είναι στην δεύτερη και πρώτη θέση αντίστοιχα και το μεταξύ τους παιχνίδι θα κρίνει τον πρωταθλητή (στον πρώτο γύρο το Αιγάλεω είχε κερδίσει με 73-71). Στον δεύτερο όμιλο η “μάχη” του πρωταθλητή αλλά και της ανόδου είναι μεταξύ του Λόκρου Αταλάντης, των Μελισσίων και του ΟΦΗ καθώς όλοι έχουν 44 βαθμούς!
Δείτε το πρόγραμμα…
1ος OMIΛΟΣ
Η βαθμολογία σε 24 αγώνες:
1) Αιγάλεω 47 (23-1)
2) Ιωνικός ΝΦ 46 (22-2)
3) Μεγαρίδα 44 (20-4)
4) Αχαγιά 42 (18-6)
5) Κηφισιά 36 (13-10-1 μηδ.)
6) Άρης Νικαίας 35 (11-13)
7) Πέρα 35 (11-13)
8) Ηλυσιακός 34 (10-14)
9) Ακράτα 34 (10-14)
10) Ληξούρι 33 (9-15)
11) Καλαμάτα 31 (7-17)
12) Έσπερος Πατρών 31 (7-17)
13) Κεραυνός Αιγίου 29 (5-19)
14) Λέοντας 26 (2-22)
Η 25η αγωνιστική:
Τέντα 17.00 Καλαμάτα-Ηλυσιακός Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης (Ηλιόπουλος)
Αλ. Σάλτας 17.00 Μεγαρίδα-Αχαγιά Ντάνος-Καββαδάς (Τζουβάρας)
Αιγίου 17.00 Κεραυνός-Νέο Ληξούριο Αργυρούδης-Κοτσώνης (Πίγκας)
Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Αιγάλεω Μπίκας-Τηγάνης (Κώτσης)
Λεχαίου 17.00 Λέοντας 2014-Ακράτα Γαρίνη-Νικολοπούλου (Ελένης)
Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Άρης Νίκαιας Κονταράτος-Χριστοδουλάκης (Ζώης)
Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Κουτσοδήμος-Ξυλάς (Μάρκου)
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Η βαθμολογία σε 24 αγώνες:
1) Λοκρός Αταλάντης 44 (20-4)
2) Μελίσσια 44 (20-4)
3) ΟΦΗ 44 (20-4)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 42 (18-6)
5) ΕΦΑΟΖ 39 (15-9)
6) Άρης Θήβας 37 (13-11)
7) Κορωπί 36 (12-12)
8) Ερμής Σχηματαρίου 35 (11-13)
9) ΒΑΟΛ Χίου 34 (10-14)
10) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 34 (10-14)
11) ΚΑΠ 32 (8-16)
12) Καλλιθέα 31 (7-17)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 26 (4-19-1 μηδ.)
14) Δειλινό 23 (0-23-1 μηδ.)
Η 25η αγωνιστική:
Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Μαγκουνής-Φασόλης (Λημνιάτης)
Χίου 17.00 Βούρειος-ΟΦΗ Καλογερόπουλος Φ.-Τσάτσης (Μάρης)
Καλλιθέας Ρόδου 17.00 Καλλιθέα-Αργοναύτης Χουγιάζος-Μάρκου (Βιντζηλαίος)
Θήβας 17.00 Άρης Θήβας-ΚΑΟ Μελισσίων Μακρόπουλος-Ελ Ανύ (Σταμάτης Φιλ)
Αταλάντης 17.00 Λοκρός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Τσιμπούρης-Ντάσης (Χριστοδούλου)
Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 Έξω Παναγίτσα-Κορωπί Φάκαρος-Ασλανίδης (Κάλφα)
Λίντο 17.00 Δειλινό-Ερμής Σχηματαρίου Ασημακάκη-Δελαγραμμάτικας (Μαχαιριανάκης)