Κεντρική Basket League ΑΕΚ Ζούρος: «Η πρώτη περίοδος ήταν καταστροφική»

Ζούρος: «Η πρώτη περίοδος ήταν καταστροφική»

zouros jpg

Καταστροφική χαρακτήρισε την 1η περίοδο της ΑΕΚ στο ματς με την Μουρθία, ο Ηλίας Ζούρος.

Η Μούρθια (4-1) επιβλήθηκε εύκολα της ΑΕΚ (0-5) με σκορ 100-89 και βρίσκεται μία ανάσα από την πρόκριση στα προημιτελικά. Ο τεχνικός της ΑΕΚ, Ηλίας Ζούρος, μετά την ήττα από την Ισπανική ομάδα στάθηκε στην κακή πρώτη περίοδο της ομάδας του.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Ηλίας Ζούρος:

«Συγχαρητήρια στη Μούρθια, άξιζε τη νίκη, άξιζε να προχωρήσει. Πολύ καλή ομάδα με καλό προπονητή. Έπαιξαν πολύ καλό μπάσκετ. Ξέρουν πώς να παίξουν και στις δύο πλευρές. Συγχαρητήρια για την ατμόσφαιρα. Είναι ωραίο να παίζεις κόντρα σε ισπανικές ομάδες. Μπορείς να δεις τους φιλάθλους να απολαμβάνουν το παιχνίδι.