Κεντρική Γ' Εθνική National League 2 (5ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

National League 2 (5ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

National League 1

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:
Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Σταυρούπολη 67-75
Ολυμπος – Ναύαρχος Βότσης (5/3)
Βασιλικός – Ακαδημία Μουδανιών 89-65
Εθνικός Λαγυνών – Ιωνικός Ιωνίας 63-78
Ευκαρπία – Αγία Βαρβάρα 63-79
Χαλκιδικής – Ασπίδα Ξάνθης 70-59

Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Σταυρούπολη 67-75
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Χατζηκώστας – Γκαντίδης Θ.
Τα δεκάλεπτα: 18-20, 49-39, 54-55, 67-75.
ΡΟΥΠΕΛ (Δούκας): Δαμιανάκος 6, Σιδερίδης 12 (2), Δαλαγκόζης 13 (3), Φραγκούλης 2, Κάτος 21 (3), Κεμανετζής 5 (1), Παπαδόπουλος Γ. 6, Γκούτζιας 2, Παπαδόπουλος Ι.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Χριστοφορίδης): Φόρογλου 5 (1), Κυλαντωνίδης Π. 2, Δασκαλόπουλος 22, Ταβλαρίδης, Τζαμπαζλής 6 (1), Χατζημιχαηλίδης 6 (1), Γκαβέζος 10 (2), Φωτιάδης, Παπασάβογλου 15 (3), Παπαπασχάλης 9, Κυλαντωνίδης Χ.Σ.

Βασιλικά – Ακαδημία Μπάσκετ Μουδανιών 89-65
Διαιτητές: Καντερές – Δημούδης – Μαρτυγάκης.
Τα δεκάλεπτα: 21-20, 42-36, 67-51, 89-65.
ΒΑΣΙΛΙΚΑ (Παπαβασιλείου): Χαλάτσης 2, Ντισλής 26 (5), Παπαγεωργίου, Αποστολίδης 2, Πατίκας 3 (1), Σύρος 2, Οικονόμου 25, Πασούδης 13, Τσιάμης 16.
ΜΟΥΔΑΝΙΑ (Κατσικάρης): Σανκαρέ 2, Καλπαξίδης 9 (3), Παναγιουλάκης, Γκατζιούρας 12 (1), Ζαχαρίας 14 (1), Λεκάι 9 (1), Δαλδογιάννης 2, Φεφέκος, Τσιριλάκης, Μελαδιανός 17 (2), Ουζούνης.

Εθνικός Λαγυνών – Ιωνικός Ιωνίας 63-78
Διαιτητές: Παπαθανασίου – Κανελλίδης – Μιχέλη Ε.
Τα δεκάλεπτα: 14-22, 29-38, 45-64, 63-78.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ (Ροδάς): Γιώρτσιος 3 (1), Φωτιάδης Ι., Σεφερίδης 13, Γκαβέζος 1, Γαϊτάνης 4 (1), Δημητρακάς 2, Σαμαράς 15 (3), Ντινάκης 7 (1), Φωτιάδης Η. 11, Ιατρίδης 7.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΑΝΙΑΣ (Γουλτίδης): Περιστεράκης 19 (2), Αντωνιάδης 22 (6), Βενετίδης 8 (2), Λύτας 8 (1), Ζωγράφος 5, Βάσκος, Σκουλαριώτης 7 (1), Δημητριάδης 6, Κουρκουνάσιος, Παππά, Σαρακατσάνος, Αχτσής 3.

Ευκαρπία – Αγ. Βαρβάρα  63-79
Διαιτητές: Εκίζογλου – Νέδογλου – Τσαρδούλιας Χρ.
Τα δεκάλεπτα: 29-27, 42-53, 54-63, 63-79
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Σταμίρης): Ψευτογκάς 24 (6), Μελίδης 5, Παπουτσής 22 (1), Σανιώτης 3 (1), Αλαμάνος, Γαλάζιος 2, Τσιμερίκας 2, Φεστσόπουλος, Βούκα 2, Γκούσιος, Δημητριάδης, Παπαϊωάννου 3.
ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 12 (2), Μαρκόπουλος 13 (1), Αθανασιάδης 8 (1), Πέπα 3, Στεφανίδης 22 (2), Πρασίνης 2, Πρεμέτης 6, Λαζαρίδης, Μπανάσας 4, Μπαλαμπουγιούκης 7(1), Αναγνώστου 2.

Χαλκιδική – Ασπίδα Ξάνθης 70-59
Διαιτητές: Λαδάς – Γκαρτζονίκας – Κοντοστάθης.
Τα δεκάλεπτα: 20-14, 36-27, 51-47, 70-59.
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ (Παναγιωτόπουλος): Δεληγεώργης 6, Τζουβάρας 6, Ζωγράφος Γ. 7 (1), Γκιουζελίδης 9, Μπαλτζόπουλος 18 (3), Νταρατάνας 4, Αλευρίδης, Σερέτης, Σμυρλής 2, Χατζής, Παναγιωτόπουλος 18 (1), Ζωγράφος Κ.
ΑΣΠΙΔΑ (Δώδος): Αγγελόπουλος 12, Στουρνάρας, Δήμου, Κρστιτς 14, Παπανικολάου 7 (1), Μπιλιούρης 4, Σαββουλίδης 10 (3), Κάλφας 3 (1), Καρανικολίδης 7 (1), Ρούμογλου 1, Παναγιωτόπουλος 1, Παντελούκας.

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες):
1. Χαλκιδική 17-1 35
2. Ιωνικός Ιωνίας 15-3 33
3. Σταυρούπολη ΕΚ 11-7 29
4. Βασιλικός 10-8 28
5. Ασπίδα Ξάνθης 10-8 28
6. Όλυμπος 10-7 27
7. Αγία Βαρβάρα 8-10 26
8. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 8-10 26
9. Εθνικός Λαγυνών 8-10 26
10. Ναύαρχος Βότσης 8-9 25
11. Ακαδημία Μουδανιών 2-16 20
12. Ευκαρπία 0-18 18

*Εκκρεμεί ο αγώνας Όλυμπος ΕΚΕ-Ναύαρχος Βότσης.

Η  επόμενη αγωνιστική (19η, 10/3):
Ασπίδα Ξάνθης – Ακαδημία Μουδανιών
Ναύαρχος Βότσης – Βασιλικός
Σταυρούπολη – Όλυμπος
Αγία Βαρβάρα-Ρούπελ Σιδηροκάστρου
Ιωνικός Ιωνίας – Ευκαρπία
Χαλκιδική – Εθνικός Λαγυνών

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Άνθεα Κούρου
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

National League 1: Ξεκινά σήμερα η Γ’ φάση των play off

Αυλαία σήμερα στη Γ’ φάση των play off της National League 1. Με τη διεξαγωγή της 1η…