Κεντρική Β' Εθνική National League 1: Συνέχεια με την 23η σε 1ο & 3ο και την 20η αγωνιστική στον 2ο όμιλο

National League 1: Συνέχεια με την 23η σε 1ο & 3ο και την 20η αγωνιστική στον 2ο όμιλο

Έσπερος - Δάφνη National League 1

Πλούσιο το πρόγραμμα της National League και αυτό το Σαββατοκύριακο.

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της National League 1 με δυνατές αναμετρήσεις και στους τρεις ομίλους. Για τον 1ο και τον 3ο όμιλο διεξάγεται η 23η αγωνιστική ενώ για την 2η η 20η.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος Όμιλος, 23η αγωνιστική
Σάββατο 09/03
Δ. Βικέλας 17:00 Κηφισιά – ΟΦΗ Μακρόπουλος – Μαρίγλη – Ελ Ανύ.
Εσπέρου 17:00 Έσπερος – Π. Φάληρο Σιδέρης – Παπαδόπουλος Χρ. – Μπον.
Κ.Γ. Αλικαρνασσού (Δύο Αοράκια) 17:00 Αναγέννηση – ΕΦΑΟΖ Καμήτσος – Μπαβέλας – Παπαδόπουλος Νικ.
Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Βούλας – Δάφνη Στρέμπας – Καλογριάς – Κούλης Χαρ.
Στ. Βενέτης (κ.θ.) 19:30 Αιγάλεω – Πανελευσινιακός Τζίμης – Κιουλάφας – Χρόνης

Κυριακή 10/03
Δ. Περιστεράκης 14:45 Τα Φανάρια – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Χαϊνά – Σπυρόπουλος Αντ. – Νικόλιας

Ρεπό: Παγκράτι

Η βαθμολογία (σε 22 αγώνες):
1) Αιγάλεω 36 16-4
2) Δάφνη 36 15-6
3) Τα Φανάρια 35 14-7
4) Πρωτέας Βούλας 35 15-5
5) Π. Φάληρο 34 14-6
6) Πανελευσινιακός 33 12-9
7) ΟΦΗ 33 13-7
8) Έσπερος 29 9-11
9) Αναγέννηση 28 8-12
10) Κηφισιά 26 6-14
11) ΕΦΑΟΖ 25 5-15
12) Παγκράτι 24 3-18
13) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 22 2-18

*Αιγάλεω, ΦΕΑ, Πρωτέας Βούλας, ΟΦΗ, ΑΣΑ Αναγέννηση, ΑΟ Π. Φαλήρου, Έσπερος Καλλιθέας, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΑΕΝ Κηφισιάς έχουν κάνει το ρεπό τους.

2ος Όμιλος, 20η αγωνιστική
Σάββατο 09/03
Ν. Ιωνίας 17:00 Νίκη Βόλου – Βίκος Ιωαννίνων Ευφραιμίδης – Βασιλόπουλος – Κασούμης
Πανελληνίου 17:00 Πανελλήνιος – Εθνικός Αναστασίου – Ναστούλης -Καραπαπάς
Παν. Αλεξιώτισσα 17:00 Αίολος Αγυιάς – Τρίκαλα Καλογερόπουλος Φ. – Αργυρούδης – Παπαγεωργίου Δημ.
Γ. Μπουρούσης 17:00 Σοφάδες – Εθνικός Λιβαδειάς Λουλουδιάδης – Κοντογιάννης – Τσαρδούλιας Τ.

Κυριακή 10/03
Ληξουρίου 11:30 ΝΕΟΛ – Πρωτέας Γρεβενών Πλέγας – Θεοδοσόπουλος – Κωστής

Ρεπό: Νήαρ Ηστ

Η βαθμολογία (σε 19 αγώνες):
1) Βίκος Ιωαννίνων 31 13-5
2) Τρίκαλα 29 12-5
3) Εθνικός Λιβαδειάς 28 11-6
4) Νήαρ Ηστ 28 10-8
5) ΝΕΟΛ 27 10-7
6) Αίολος Αγυιάς 27 10-7
7) Εθνικός 26 9-8
8) Σοφάδες 25 8-9
9) Νίκη Βόλου 23 5-13
10) Πανελλήνιος 22 5-12
11) Πρωτέας Γρεβενών 19 2-15

*Πανελλήνιος, Αίολος Αγυιάς, ΓΣ Σοφάδων, ΝΕΟ Ληξουρίου, Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.

3ος Όμιλος, 23η αγωνιστική
Σάββατο 09/03
Μ. Τσικίνας 15:30 ΧΑΝΘ – Ερμής Λαγκαδά Εκίζογλου – Κανελλίδης – Κούρογλου
Καλαμαριάς 17:00 Αρετσού – Γέφυρα Αγραφιώτης Γρ. – Κωνσταντινέλης – Αθανασιάδης Αθ. Βικέλας 17:00 Φίλιππος Βέροιας – Καβάλα Χατζημπαλίδης – Παζώλης – Κάννης
ΚΓ Ομόνοιας «Β. Αγοραστός» 17:00 Πανσερραϊκός – Κομοτηνή Ξενικάκης – Ελευθεριάδης – Χατζηκώστας
Φ. Αμοιρίδης 17:00 Λεύκιππος Ξ. – ΚΑΟΔ Λόρτος – Παπαθανασίου – Αναστασιάδης Γ.

Κυριακή 10/03
Μακεδονικού 17:00 Μακεδονικός – ΔΕΚΑ Κοϊμτζόγλου – Σελεβός – Μιχέλη

Ρεπό: Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Η βαθμολογία (σε 22 αγώνες):
1) ΧΑΝΘ 37 17-3
2) Φίλιππος Βέροιας 36 15-6
3) ΔΕΚΑ 34 13-8
4) Μαχητές Πειραματικό 33 12-9
5) Λεύκιππος Ξάνθης 33 13-7
6) Ερμής Λαγκαδά 32 11-10
7) Κομοτηνή 32 12-8
8) Γέφυρα 31 11-9
9) Πανσερραϊκός 29 9-11
10) Αρετσού Καλαμαριάς 25 5-15
11) Καβάλα 25 5-15
12) Μακεδονικός 25 5-15
13) ΚΑΟΔ 24 4-16

*ΧΑΝΘ, ΕΚ Καβάλας, Μακεδονικός, ΑΟ Αρετσού Καλαμριάς, Λεύκιππος Ξάνθης, ΓΑΣ Κομοτηνή, Πανσερραϊκός, ΜΓΣ Γέφυρας και ΚΑΟ Δράμας έχουν κάνει το ρεπό τους.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Μύκονος: Νέος προπονητής ο Ζιάγκος (pic)

Ο Βαγγέλης Ζιάγκος ανέλαβε τη Μύκονο Τον νέο προπονητή, με τον οποίο θα πορευτεί τη νέα σε…