Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπάγερν Μονάχου – Μπαρτσελόνα 79-87 (vid)

Μπάγερν Μονάχου – Μπαρτσελόνα 79-87 (vid)

166f6036 79d5 4f4c bf19 14c9b01e7ec4 jpg

Επιστροφή στις νίκες για την Μπαρτσελόνα

Στις νίκες επέστρεψε η Μπαρτσελόνα μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό. Οι Καταλανοί πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στη Μπάγερν Μονάχου και πήρε τη νίκη με 87-79.

Η Μπαρτσελόνα εξ αρχής πήρε τα ηνία του σκορ και δεν τα έχασε σε κανένα σημείο του πρώτου μέρους. Η Μπάγερν άντεξε ένα δεκάλεπτο και έμεινε κοντά (17-22), αλλά στη δεύτερη περίοδο δεν άντεξε. Οι Καταλανοι άνοιξαν τον ρυθμό, έτρεξαν το γήπεδο και οι Γερμανοί δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν. Οι φιλοξενούμενοι σταδιακά ανεβασαν τη διαφορά και έκλεισαν τη διαφορά στο +17 (30-47).

Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος. Η Μπάγερν δεν μπορούσε να φανεί ανταγωνιστική με τους Καταλανούς να κάνουν ότι θέλουν. Η διαφορά συνέχισε να κυμαίνεται στις παρυφές των 20 πόντων και χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρουν είχαν τον έλεγχο στο ματς (53-71). Οι γηπεδούχοι μάζεψαν τη διαφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο, αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Η Μπαρτσελόνα διατήρησε το προβάδισμα και πήρε το σημαντικό διπλό (79-87).

Τα δεκάλεπτα: 17-22, 30-47, 53-71, 79-87