Κεντρική Γ' Εθνική National League 2 (5ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

National League 2 (5ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

basketa e1680598754902

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και την βαθμολογία της 18ης αγωνιστικής στον5ο όμιλο.

Η Χαλκιδική πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Σταυρούπολης με 59-52, κάνοντας το «15 στα 15». Την αξιοθαύμαστη πορεία του συνέχισε ο Ιωνικός Ιωνίας, κέρδισε και την Αγία Βαρβάρα με 82-75.

Η ομάδα του Βασιλικού «διέλυσε» το Ρούπελ Σιδηροκάστρου με 72-38,  την ώρα που η Ασπίδα Ξάνθης έκανε νέο «βήμα» κόντρα του Ολύμπου με 81-65. Σπουδαία νίκη για την παραμονή του πήρε ο  Εθνικός Λαγυνών κόντρα στον Ναύαρχο Βότση με 66-50. Το ντέρμπι της αγωνιστικής πήρε  η Ακαδημία Μουδανιών, νικώντας την Ευκαρπία με  78-61.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:
Ασπίδα Ξάνθης – Ολυμπος 81-65
Βασιλικός – Ρούπελ Σιδηροκάστρου 72-38
Ακαδημία Μουδανιών – Ευκαρπία 78-61
Ναύαρχος Βότσης – Εθνικός Λαγυνών 50-66
Σταυρούπολη – Χαλκιδικής 52-59
Αγία Βαρβάρα – Ιωνικός Ιωνίας 75-82

Μουδανιά – Ευκαρπία 78-61
Διαιτητές: Τοπαλίδης, – Δημούδης – Μαρτυγάκης.
Τα δεκάλεπτα: 19-14, 34-29, 56-45, 78-61.
ΜΟΥΔΑΝΙΑ (Κατσικάρης): Δαλδογιάννης, Ζαχαρίας 16, Καλπαξίδης 13 (1), Γκατζιούρας 20, Μελαδιανός 21 (2), Σανγκαρέ 8, Φεφέκος, Παπαδούλης, Παναγιουλάκης, Ουζούνης.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Τσαντάκης): Ψευτογκάς 11 (3), Μελίδης 5, Παπουτσής 15, Σανιώτης 7 (1), Γαλάζιος 2, Αλαμάνος 14, Τσιμερίκας, Βούκα, Δημητριάδης, Μπαδιάς 2, Μπαξεβαντζής 3, Φεστσόπουλος 2.

Ναύαρχος Βότσης – Εθνικός Λαγυνών 50-66
Διαιτητές: Σαρακενίδης – Καραβάς – Λαμπρέλλης.
Τα δεκάλεπτα: 10-20, 21-39, 40-51, 50-66.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Κεσαπίδης): Τσαχτσίρας 6, Καζαμίας 17 (1), Γιαννίκος 5 (1), Επαμεινώνδας 11 (1), Πουρλίδας 9 (1), Πατεράκης, Φωτιάδης, Βασιλάκης, Πεταλωτής 2, Βενετίδης.
ΛΑΓΥΝΑ (Ροδάς): Γιώρτσιος, Σεφερίδης 7 (1), Γαϊτάνης 5 (1), Σαμαράς 6 (2), Φωτιάδης Ι. 5 (1), Ντινάκης 3(1), Φωτιάδης Η. 5 (1), Ιατρίδης 8, Γκαβέζος 16, Δημητρακάς 11 (1).

Σταυρούπολη – Χαλκιδική 52-59
Διαιτητές: Μαραμής –  Νικολαΐδης – Κοντοστάθης.
Τα δεκάλεπτα: 22-10, 31-29, 46-39, 52-59.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Χριστοφορίδης): Φόρογλου 4, Κυλαντωνίδης Π. 2, Δασκαλόπουλος 7, Ταβλαρίδης 3 (1), Τζαμπαζλής 3 (1), Χατζημιχαηλίδης 8 (2), Γκαβέζος 11 (1), Φωτιάδης, Παπαπασχάλης, Παπασάβογλου 14 (1), Κυλαντωνίδης Χ.Σ.
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ (Αρίστος): Δεληγεώργης 21 (2), Ζωγράφος 3 (1), Γκιουζελίδης 17, Νταρατάνας 1, Τύπος 4, Σμυρλής 2, Αλευρίδης, Βέτσος, Σερέτης, Παναγιωτόπουλος 10, Τζουβάρας 1.

Αγ. Βαρβάρα – Ιωνικός Ιωνίας 75-82
Διαιτητές: Ντούρας – Καντζουρίδης – Τριανταφύλλου.
Τα δεκάλεπτα: 23-16, 51-36, 55-62, 75-82.
ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 6 (1), Μαρκόπουλος 17 (2), Αθανασιάδης 12 (1), Πέπα, Αναγνώστου, Στεφανίδης 5 (1), Πρασίνης 6, Πρεμέτης 11 (1), Λαζαρίδης 3 (1), Μπανάσας 15.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Γουλτίδης): Αντωνιάδης 3 (1), Βενετίδης 17 (5), Λύτας 12 (1), Ζωγράφος 8, Σκουλαριώτης 8 (2), Δημητριάδης 6, Βάσκος 9 (3), Κουρκουνάσιος, Γκέκος 2, Παππά, Αχτσής 15 (3), Βαϊράμης 2.

Ασπίδα Ξάνθης – Όλυμπος 81-65
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου – Καρυπίδης.
Τα δεκάλεπτα: 23-16, 45-35, 61-49, 81-65.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Δώδος): Αγγελόπουλος 11 (1), Στουρνάρας 10 (2), Παυλάκης 6, Κρστιτς 15, Παπανικολάου 6, Μπιλιούρης 4, Σαββουλίδης 12 (2), Κάλφας 13 (1), Καρανικολίδης, Ρούμογλου 4, Παναγιωτόπουλος, Παντελούκας.
ΟΛΥΜΠΟΣ (Κοτανίδης): Ονάσογλου 17 (1), Γκιφόπουλος 7, Κυργάκης 2, Νουκάρης 24 (3), Πάντσιος 11 (3), Κοκονέση 2, Γαλατσόπουλος, Χύτας, Γιαννουζάκος 2.

Βασιλικά – Ρούπελ Σιδηροκάστρου 72-38
Διαιτητές: Γεωργούλης – Θεοδωρίδης – Γκαντίδης Θ.
Τα δεκάλεπτα: 15-10, 42-18, 56-30, 72-38
ΒΑΣΙΛΙΚΑ (Παπαβασιλείου): Χαλάτσης 6 (1), Πασούδης 8, Αποστολίδης 2, Οικονόμου 18, Τσιάμης 8 (1), Θάνο 4, Πατίκας 2, Ντισλής 20 (4), Σύρος, Λάτος 4.
ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ (Δούκας): Δαμιανάκος 3, Δαλαγκόζης 7 (1), Φραγκούλης, Κάτος 7 (1), Κεμανετζής 2, Παπαδόπουλος Γ. 7 (1), Γκούτζιας, Σιδερίδης 12 (3), Τοπολίγκας, Φελάνης, Παπαδόπουλος Ν

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες)
1. Χαλκιδική 15-0 30
2. Ιωνικός Ιωνίας 12-3 27
3. Βασιλικός 9-6 24
4. Σταυρούπολη ΕΚ 9-6 24
5. Ασπίδα Ξάνθης 9-6 24
6. Ολυμπος 8-7 23
7. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 7-8 22
8. Εθνικός Λαγυνών 7-8 22
9. Αγία Βαρβάρα 6-9 21
10. Ναύαρχος Βότσης 6-9 21
11. Ακαδημία Μουδανιών 2-13 17
12. Ευκαρπία 0-15 15

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 18/2)
Εθνικός Λαγυνών – Σταυρούπολη
Ευκαρπία – Ναύαρχος Βότσης
Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Ακαδημία Μουδανιών
Όλυμπος – Βασιλικός
Χαλκιδική – Αγία Βαρβάρα
Ιωνικός Ιωνίας  – Ασπίδα Ξάνθης

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Άνθεα Κούρου
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Basket League: Το πανόραμα της 19ης αγωνιστικής

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της 19ης αγωνιστικής. Με σπουδαίες αναμετρήσεις συ…