Κεντρική Β' Εθνική National League 1: Συνέχεια με την 21η σε 1ο-3ο και 18η αγωνιστική σε 2ο όμιλο

National League 1: Συνέχεια με την 21η σε 1ο-3ο και 18η αγωνιστική σε 2ο όμιλο

Μακεδονικός - Πανσερραϊκός National League 1

Πλήρη αγωνιστική δραστηριότητα στους τρεις ομίλους της National League 1

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της National League 1 με κάποια παιχνίδια όμως να γίνονται αύριο Κυριακή αλλά και την Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος Όμιλος, 21η αγωνιστική
Σάββατο 24/02
Γ. Γεννηματάς 16:00 Πρωτέας Βούλας – Αιγάλεω Τσώνος – Παπαδόπουλος Χρ. – Καψιώχας
Μετς 17:00 Παγκράτι – ΟΦΗ Λογοθέτης – Λιόνας – Πλέγας
Εσπέρου 17:00 Έσπερος – Δάφνη Τσαχάκης – Τζίμης – Παπαγεωργίου Δημ.
Δ. Βικέλας 18:30 Κηφισιά – ΕΦΑΟΖ Καλογερόπουλος Φ. – Παπαδόπουλος Ανδρ .- Μπον

Κυριακή 25/02
Δ. Περιστεράκης 13:00 Τα Φανάρια – Π. Φάληρο Αναστόπουλος – Γεράνιος – Νάστος
Ν. Αλικαρνασσού 17:00 Αναγέννηση – Πανελευσινιακός Καρακάσης – Καραμπιτσάκος -Λιαρομμάτης
Ρεπό: ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ

Η βαθμολογία (σε 20 αγώνες):
1) Αιγάλεω 34 15-4
2) Τα Φανάρια 33 14-5
3) Πρωτέας Βούλας 32 14-4
4) Δάφνη 32 13-6
5) Πανελευσινιακός 30 11-8
6) Π. Φάληρο 30 12-6
7) ΟΦΗ 29 11-7
8) Έσπερος 26 8-10
9) Αναγέννηση 26 8-10
10) Κηφισιά 24 6-12
11) ΕΦΑΟΖ 22 4-14
12) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 21 2-17
13) Παγκράτι 21 2-17

* Πρωτέας Βούλας, ΟΦΗ, Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου, ΑΟ Π. Φαλήρου, Εσπερος, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΑΕΝ Κηφισιάς έχουν κάνει το ρεπό τους.

2ος Όμιλος, 18η αγωνιστική
Σάββατο 24/02
Νήαρ Ηστ 17:00 Νήαρ Ηστ – Νίκη Βόλου Κοϊμτζόγλου – Πετράκης Γεωργ. – Τσικριτσάκη
Διστόμου 17:00 Εθνικός Λιβαδειάς – Πρωτέας Γρεβενών Ραχιώτης – Τούσης – Πολάτογλου
Παλαμά 17:00 Σοφάδες – Εθνικός Πειραιά Δέλλας – Αγραφιώτης Γρ. – Κωνσταντινέλλης

Κυριακή 25/02
Ληξουρίου 14:00 ΝΕΟΛ – Τρίκαλα Basket Λιότσιος – Κουτσοδήμος – Φασόλης

Τετάρτη 28/02
Πανελληνίου 17:00 Πανελλήνιος – Βίκος Ιωαννίνων Σκανδαλάκης – Κανελλόπουλος – Καμήτσος

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες):
1) Βίκος Ιωαννίνων 27 11-5
2) Τρίκαλα Basket 26 11-4
3) Νήαρ Ηστ 25 9-7
4) Αίολος Αγυιάς 24 9-6
5) Εθνικός Λιβαδειάς 24 9-6
6) ΝΕΟΛ 24 9-6
7) Σοφάδες 23 8-7
8) Εθνικός Πειραιά 22 7-8
9) Πανελλήνιος 20 5-10
10) Νίκη Βόλου 20 4-12
11) Πρωτέας Γρεβενών 17 2-13

* ΓΣ Σοφάδων, ΝΕΟ Ληξουρίου, Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.

**Εκκρεμεί ο αγώνας, Αίολος Αγυιάς Πατρών-Πανελλήνιος.

3ος Όμιλος, 21η αγωνιστική
Σάββατο 24/02
Γέφυρας 17:00 Γέφυρα – ΚΑΟΔ Ευφραιμίδης – Γεωργούλης – Χατζηκώστας
Βικέλας 17:00 Φίλιππος Βέροιας – Κομοτηνή Λόρτος – Παπαθανασίου – Τσαρδούλιας Τ.
Πεύκων 17:00 Μαχητές Πειραματικό – Αρετσού Μπακάλης – Κώνης – Αγραφιώτης Β.
Κοιλάδας 17:00 Πανσερραϊκός – ΔΕΚΑ Κατωτικίδης – Παπαγερίδης – Αναστασιάδης Π.
Φ. Αμοιρίδης 17:00 Λεύκιππος Ξάνθης – Ερμής Λαγκαδά Ντούρας – Παπαγεωργίου – Ντόγκας
Μακεδονικού 17:00 Μακεδονικός – ΧΑΝΘ Σελεβός – Αναστασιάδης Γ. – Κασούμης

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες):
1) ΧΑΝΘ 35 16-3
2) ΔΕΚΑ 32 13-6
3) Φίλιππος Βέροιας 32 13-6
4) Ερμής Λαγκαδά 29 10-9
5) Μαχητές Πειραματικό 29 10-9
6) Λεύκιππος Ξάνθης 29 11-7
7) Κομοτηνή 29 11-7
8) Γέφυρα 28 10-8
9) Πανσερραϊκός 26 8-10
10) Καβάλας 24 5-14
11) Μακεδονικός 23 5-13
12) Αρετσού 23 5-13
13) ΚΑΟΔ 21 3-15

* Μακεδονικός, ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, Λεύκιππος Ξάνθης, ΓΑΣ Κομοτηνή, Πανσερραϊκός, ΜΓΣ Γέφυρας και ΚΑΟ Δράμας έχουν κάνει το ρεπό τους.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Ρεάλ – Ολυμπιακός 87-76 (vid)

Η Ρεάλ στον τελικό, άργησε να μπει στο ματς ο Ολυμπιακός. Όταν δέχεσαι 28 πόντους σε κάθε …