Κεντρική Β' Εθνική National League 1: Συνέχεια με τη 19η σε 1ο και 3ο και τη 16η αγωνιστική στον 2ο όμιλο

National League 1: Συνέχεια με τη 19η σε 1ο και 3ο και τη 16η αγωνιστική στον 2ο όμιλο

Βίκος - Νίκη Βόλου National League 1

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις και αυτό το Σαββατοκύριακο για τη National League 1.

Η 19η αγωνιστική στον 1ο και τον 3ο όμιλο της National League 1 κάνει τζάμπολ σήμερα, ενώ για τον 2ο όμιλο έχουμε ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις για τη 16η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος Όμιλος, 19η αγωνιστική
Σάββατο 10/2
Απ. Κόντος 14:45 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Παλαιό Φάληρο Ραχιώτης – Ανδρεόπουλος – Οικονόμου
Δ. Περιστεράκης 17:00 Τα Φανάρια – Δάφνη Σπυρόπουλος Σπ. – Ξυλάς – Λιαρομμάτης
Μετς 17:00 Παγκράτι – ΕΦΑΟΖ Ουσταμπασίδης – Σκουλαρίκης – Καραπαπάς
Εσπέρου 17:00 Έσπερος Καλλιθέας – Αιγάλεω Θεοδωρόπουλος – Αναστασίου – Κούλης Κ.
Αλικαρνασσού 17:00 Αναγέννηση – Πρωτέας Βούλας Αναστόπουλος – Κουτσοδήμος – Μπακετέα
Δ. Βικέλας 18:30 Κηφισιά – Πανελευσινιακός Τζίμης – Αντωνιάδης – Ραπτογιάννης

Ρεπό: ΟΦΗ

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες):
1) Αιγάλεω 30 13-4
2) Πρωτέας Βούλας 30 13-4
3) Τα Φανάρια 29 12-5
4) Δάφνη 29 12-5
5) Πανελευσινιακός 27 10-7
6) ΟΦΗ 27 10-7
7) Π. Φάληρο 26 10-6
8) Έσπερος 24 8-8
9) Αναγέννηση 24 8-8
10)Κηφισιά 21 5-11
11) ΕΦΑΟΖ 20 4-12
12) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 19 2-15
13) Παγκρατίου 18 1-16

* ΑΣΑ Αναγέννηση, ΑΟ Π. Φαλήρου, Έσπερος Καλλιθέας, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΑΕ Ν. Κηφισιάς έχουν κάνει το ρεπό τους.

2ος Όμιλος, 16η αγωνιστική
Σάββατο 10/2
Δ. Τόφαλος 17:00 Αίολος Αγυιάς – Νίκη Βόλου Φραγκούλη – Γερός – Τζιμινίδης
Πανελληνίου 17:00 Πανελλήνιος – Νήαρ Ηστ Γεράνιος – Φασόλης – Ναστούλης
Κατσιμήδειο 17:00 Τρίκαλα Basket – Πρωτέας Γρ. Παπαθανασίου – Σελεβός – Αγραφιώτης Β.
Διστόμου 17:00 Εθνικός Λιβαδειάς – Εθνικός Καρακάσης – Τσακιράκη – Κωστής

Κυριακή 11/2
Γ. Μπουρούσης 17:00 Σοφάδες – Βίκος Ιωαννίνων Παπαγερίδης – Χατζηχαρίσης – Χατζηκώστας

Ρεπό: ΝΕΟ Ληξουρίου

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες):
1) Τρίκαλα Basket 23 10-3
2) Βίκος Ιωαννίνων 23 9-5
3) Νήαρ Ηστ 23 9-5
4) Σοφάδες 22 8-6
5) ΝΕΟΛ 22 8-6
6) Αίολος Αγυιάς 21 8-5
7) Εθνικός 20 7-6
8) Εθνικός Λειβαδιάς 20 7-6
9) Νίκη Βόλου 17 3-11
10) Πανελλήνιος 17 4-9
11) Πρωτέας Γρεβενών 14 1-12

* Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.
**Εκκρεμεί ο αγώνας Αίολος Αγυιάς Πατρών-Πανελλήνιος,

3ος Όμιλος, 19η αγωνιστική
Σάββατο 10/2
Γέφυρας 17:00 Γέφυρα – Ερμής Λαγκαδά Αγραφιώτης Ι. – Ηλιόπουλος – Κασούμης
Βικέλας 17:00 Φίλιππος Βέροιας – ΔΕΚΑ Γερακίνης – Παζώλης – Σταμπουλής
Πεύκων 17:00 Μαχητές Πειραματικού – ΚΑΟΔ Ταρενίδης – Ντόγκας – Μπουγλός Π.
Αλ. Δημόγλου 17:00 Καβάλα – Κομοτηνή Κοϊμτζόγλου – Αναστασιάδης Β. – Μιχέλης
Κοιλάδας 17:00 Πανσερραϊκός – ΧΑΝΘ Ευφραιμίδης – Χατζημπαλίδης – Τοπαλίδης
Φ. Αμοιρίδης 17:00 Λεύκιππος Ξ. – Μακεδονικός Ξενικάκης – Λαδάς – Θεοδωρίδης

Ρεπό: Αρετσού Καλαμαριάς

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες):
1) ΧΑΝΘ 31 14-3
2) ΔΕΚΑ 29 12-5
3) Φίλιππος Βέροιας 29 12-5
4) Λεύκιππος Ξάνθης 26 10-6
5) Ερμής Λαγκαδά 26 9-8
6) Κομοτηνή 26 10-6
7) Γέφυρα 25 9-7
8) Μαχητές Πειραματικό 25 8-9
9) Πανσερραϊκός 24 8-8
10) Καβάλα 22 5-12
11) Μακεδονικός 22 5-12
12) Αρετσού Καλαμαριάς 21 4-13
13) ΚΑΟΔ 18 2-14

*Λεύκιππος Ξάνθης, ΓΑΣ Κομοτηνή, Γέφυρα, Πανσερραϊκός και ΚΑΟΔ έχουν κάνει το ρεπό τους.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Σλούκας: «Παίξαμε έξυπνα, δεν ήταν αδιάφορο παιχνίδι»

Στη σημασία της αναμέτρησης στάθηκε ο Κώστας Σλούκας. Ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός έδωσ…