Κεντρική NBA Τα αποτελέσματα του NBA

Τα αποτελέσματα του NBA

Κέβιν Ντουράντ NBA αποτελέσματα

Τί έγινε τα ξημερώματα στους αγώνες του NBA.

Οι Σανς με επική ανατροπή υποχρέωσαν του Κινγκς σε ήττα με 119-117 και… χάλασαν την πολύ καλή βραδιά του Σάσα Βεζένκοφ, ο οποίος ισοφάρισε προηγούμενο δικό του ρεκόρ, που είχε ξανά απέναντι στους Σανς. Ο Βούλγαρος διεθνής με τους «Ήλιους» αγωνίστηκε 18 λεπτά και είχε 14 πόντους με 4/6 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος. Η κακή αντίδραση των Κινγκς στην τέταρτη περίοδο έφερε τα πάνω κάτω και η νίκη πήγε στο Φοίνιξ.

Ο Πολ Τζορτζ ήταν αυτός που πήρε από το χέρι τους Λος Άντζελες Κλίπερς, σημείωσε 38 πόντους στο σύνολο (τους 28 στο 2ο ημίχρονο) και έδωσε τη νίκη επί των Θάντερ (128-117).

Ο Τζόελ Εμπίντ αφού πρώτα ψηθίρισε στο αυτί του Γιόκιτς πως είναι ο καλύτερος παίκτης του πρωταθλήματος, στο τέλος της μεταξύ τους αναμέτρησης πανηγύρισε τη νίκη των Σίξερς επί των Νάγκετς με 126-121.